لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۹

لاريجانی می گويد طرح سفارت مجازی آمريکا با شکست مواجه خواهد شد


لاريجانی می گويد طرح سفارت مجازی آمريکا با شکست مواجه خواهد شد

علی لاريجانی، رييس مجلس شورای اسلامی ايران، در واکنش به سخنان هيلاری کلينتون، وزير امور خارجه آمريکا، پيرامون ايجاد يک سفارتخانه مجازی در تهران، گفت اين برنامه با شکست روبرو خواهد شد.

آقای لاريجانی گفت اگر آمريکاييها تصور می کنند که می توانند با سفارتخانه مجازی خود در ايران کاری انجام دهند، در اشتباه هستند.

علی لاريجانی می گويد: اين اظهارات را نبايد جدی گرفت زيرا اينها نتيجه نقص سياست آمريکا است.

وزير امور خارجه آمريکا روز چهارشنبه در مصاحبه ای با بخش فارسی صدای آمريکا گفته بود که آمريکا ظرف دو ماه آينده با استفاده از يک تارنما، يک «سفارتخانه مجازی» در تهران راه اندازی خواهد کرد و از طريق آن ضمن تماس مستقيم با مردم ايران به پرسشهای آنها پيرامون رواديد ورود به آمريکا، تحصيل در آمريکا و نظاير اين امور، پاسخ خواهد داد.

رييس مجلس شورای اسلامی همچنين از خانم کلينتون که مردم ايران را تشويق کرد در صورت از سرگيری اعتراضهای خود از جامعه جهانی کمک بگيرند، به شدت انتقاد کرد و گفت: اگر او اميدوار است که جنبش اعتراضی بار ديگر در ايران رخ دهد، بايد بداند که جنبشهای اعتراضی که در منطقه روی داده است نتيجه و پيآمد انقلاب اسلامی ايران بوده است. و اين نوع اظهارات هم تنها به تقويت اتحاد ملی مردم ايران خواهد انجاميد.

XS
SM
MD
LG