لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۲

علی لاريجانی رييس مجلس شورای اسلامی ايران، آمريکا را به تروريسم دولتی متهم کرد


مسعود علی محمدی در ميان استادانی است که نامه ای را در حمايـت از ميرحسين موسوی رهبر اپوزيسيون ايران در انتخابات پرسش انگيز رياست جمهوری خردادماه امضاء کرده بودند

علی لاريجانی رييس مجلس شورای اسلامی اتهامات مقامات جمهوری اسلامی را عليه آمريکا در مورد ترور روز سه شنبه استاد فيزيک اتمی دانشگاه تهران، تکرار کرد.

علی لاريجانی روز چهارشنبه گفت که سازمان اطلاعاتی آمريکا «سيا» و موساد اسرائيل مسؤل واقعه بمبگذاری هستند که بر اثر آن مسعود علی محمدی استاد فيزيک دانشگاه تهران کشته شد. آقای لاريجانی دولت اوباما را به تروريسم دولتی متهم ساخت.

مقامات آمريکا ادعاهای جمهوری اسلامی را «ياوه» خوانده اند.

روز چهارشنبه سازمان انرژی اتمی ايران قوياً هرگونه گزارشی را که آقای علی محمدی برای آن مؤسسه کار ميکرده است، رد کرد.

اکبر هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی دو رييس جمهوری پيشين جمهوری اسلامی ايران واقعه ترور را محکوم کردند و گفتند ترور توسط گروه هايی انجام شده است که در پی دامن زدن به بی ثباتی در بحران سياسی کنونی در ايران هستند. آقايان رفسنجانی و خاتمی کسی را مستقيماً در اين رابطه متهم نکردند.

آقای علی محمدی در ميان استادانی است که نامه ای را در حمايـت از ميرحسين موسوی رهبر اپوزيسيون ايران در انتخابات پرسش انگيز رياست جمهوری خردادماه، امضاء کرده بودند.

آقای لاريجانی ميگويد از چند روز پيش از ترور مسعود علی محمدی اطلاعاتی در خصوص عمليات تروريستی سازمانهای اطلاعاتی آمريکا و اسرائيل در تهران، در دست داشتند.

رييس مجلس شورای اسلامی عليرغم تکذيب سازمان انرژی اتمی ايران در مورد همکاری مسعود علی محمدی با اين سازمان، آمريکا و اسراييل را متهم به دست داشتن در ترور اين استاد دانشگاه می کند و می گويد آمريکا و اسرائيل پس از ناکامی در همه روش های خود سرانجام به حذف فيزيکی دانشمندان هسته ای، روی آورده اند.

علی لاريجانی گفت: اما خواهيد ديد که اين اقدامات تروريستی نيز نتيجه ای نخواهد داشت و ملت ايران با اراده محکمتری از دستاوردهای هسته ای کشور صيانت خواهد کرد.

آقای لاريجانی همچنين ترور مسعود علی محمدی را به رهبران مخالفان در ايران نسبت داد و بدون اشاره به نام ميرحسين موسوی و مهدی کروبی پرسيد که «چرا با رفتارها و بيانيه های خود شرايط را برای اقدامات تروريستی بيگانگان فراهم می کنيد؟»

XS
SM
MD
LG