لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۹

صادق لاريجانی: برخی از افراد نزديک به آيت الله خمينی بدتر از منافقان عمل کردند


صادق لاريجانی: برخی از افراد نزديک به آيت الله خمينی بدتر از منافقان عمل کردند
صادق لاريجانی: برخی از افراد نزديک به آيت الله خمينی بدتر از منافقان عمل کردند

صادق لاريجانی: برخی از افراد نزديک به آيت الله خمينی بدتر از منافقان عمل کردند

صادق لاريجانی رئيس قوه قضاييه جمهوری اسلامی روز چهارشنبه گفت در جريان حوادث پس از انتخاباتِ اخير رياست جمهوری برخی از افرادی که نزديک به آيت الله خمينی و همراه او بودند، بدتر از منافقان عمل کردند. به گزارش خبرگزاری فارس صادق لاريجانی که به همدان سفر کرده است در جمع گروهی از روحانيون اين شهر اظهار داشت که در حوادث پس از انتخابات، وضعيتی پيش آمد که برخی افراد متدين سردرگم شدند. رييس قوه قضاييه اعتراض های پس از انتخابات را فتنه توصيف کرد و گفت اين فتنه هنوز تمام نشده است.

وحيد طلايی بازداشت شده است

به گزارش منابع داخلی صبح روز سه شنبه نيروهای امنيتی جمهوری اسلامی به بهانۀ شناسايی خودرو پارک شدۀ مقابل منزل وحيد طلايی عضو کميته پيگيری حقوقی ميرحسين موسوی موفق به ورود به خانه او شدند و بعد از تفتيش منزل و ضبط برخی از وسايل شخصی آقای طلايی، او را با خود بردند. اين نيروها خود را نيروهای پليس امنيت معرفی کرده اند. هنوز اطلاع دقيقی از وضعيت اين عضو کميته پيگيری حقوقی مير حسين موسوی در دست نيست.

زهرا مجردی به دادسرای زندان اوين احضار شد

زهرا مجردی عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت و همسر محسن ميردامادی دبيرکل اين تشکل اصلاح طلب، به دادسرای زندان اوين احضار شد. به گزارش وب سايت ندای سبز آزادی، زهرا مجردی پيشتر و در جريان بازداشت های پس از انتخابات اخير رياست جمهوری به مدت يک روز بازداشت شده بود. همسر او محسن ميردامادی نيز پس از انتخابات بازداشت و روانۀ حبس شد. در احضاريه ای که روز چهارشنبه برای زهرا مجردی فرستاده شد مقامات قضايی از وی خواسته اند ظرف سه روز خود را به دادسرا معرفی کند. هنوز دليل اين احضار روشن نيست.

از حضور ناشر آثار آيت الله محمد بهشتی در نمايشگاه بين المللی کتاب تهران ممانعت شد

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ايران مانع از حضور ناشر آثار آيت الله محمد بهشتی در نمايشگاه بين المللی کتاب تهران شده است. آيت الله بهشتی نخستين رييس ديوان عالی ايران پس از انقلاب اسلامی بود که در يک بمبگذاری کشته شد. به گزارش خبرگزاری ايلنا، يکی از مسئولان دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله بهشتی روز چهارشنبه گفت با وجود صدور مجوز برای برپايی غرفه اين انتشارات توسط وزارت ارشاد هنگام مراجعه به محل برگزاری، با اشغال غرفه خود توسط انتشاراتی ديگری روبرو شده اند.

جلسه رسيدگی به اتهامات بهاره هدايت برگزار شد

به گزارش وب سايت ادوارنيوز روز چهارشنبه دادگاه بهاره هدايت عضو شورای مرکزی دفتر تحکيم وحدت در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به رياست قاضی مقيسه برگزار شد و بيش از دو ساعت به طول انجاميد. در جلسه دادگاه، کيفرخواست اين فعال دانشجويی که حاوی ۶ عنوان اتهامی و ۱۵ مورد اتهام بود قرائت و وکلای مدافع نيز با رد کليّه اين اتهامات به دفاع از موکّل خود پرداختند. بهاره هدايت دی ماه سال گذشته و اندکی پس از حوادث روز عاشورا در تهران بازداشت شد.

XS
SM
MD
LG