لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۷

انتقاد شدید لاریجانی از ساخت مستندی درباره روحانی


رئیس مجلس ایران از ساخت مستند «من روحانی هستم» به شدت انتقاد کرد و بعضی از موضوع های مطرح شده در آن را خلاف واقع دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس ایران، علی لاریجانی، که در جمع تشکل های کارگری سخنرانی میکرد، ضمن انتقاد از پرداختن به دعواهای سیاسی از سوی بعضی از گروه های سیاسی گفت: چند روز پیش سر و صداهایی در رابطه با پخش و توزیع سی دی با عنوان «من روحانی هستم» به وجود آمد که این موضوعات خلاف واقع است زیرا در این سی دی آقای روحانی را متهم کرده اند که در جریان مک فارلین حضور داشته اما ایشان نقشی در این امور نداشتند و عاملان این جریان هم اکنون مشخص هستند.

لاریجانی با تأکید بر اینکه دعوای داخلی برای مردم نان و آب نیست، تصریح کرد: مسببان و عوامل توزیع این سی دی حتی به تاریخ هم دروغ می گویند.

پیشتر یک منبع آگاه در دفتر رئیس جمهوری به خبرگزاری ایسنا گفته بود که اطلاعات بخش‌هایی از مستند «من روحانی هستم» ناصحیح است، علاوه بر این در این مستند به منابع نادرست استناد شده و نحوه تدوین آن نیز صحیح نیست. به گفته او سال گذشته به تهیه‌کنندگان مستند در این خصوص تذکر و توجه لازم داده شد که نسبت به اصلاح آن اقدام کنند، اما این کار انجام نشده است.

«من روحانی هستم» عنوان فیلمی است که توسط گروه چند رسانه‌ای شفق مدیا ساخته شده و موسسه سفیر فیلم نیز مسئولیت اکرانش را در دانشگاه‌ها برعهده گرفته است.

این فیلم برخی از رویدادهای تاریخی جمهوری اسلامی را به تصویر کشیده و به نقش حسن روحانی در آن ها پرداخته است. حال رئیس مجلس ایران اعلام کرده است که بسیاری از بخش های فیلم واقعیت تاریخی ندارد.
XS
SM
MD
LG