لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۵

لیدی گاگا به یاد قربانیان تیراندازی های اخیر، به مدارس این شهرها کمک کرد


لیدی گاگا، هنرمند مشهور آمریکایی، در حمایت از قربانیان تیراندازی های اخیر و به یاد کشته شدگان در «دیتون» اوهایو، «اِل پاسو» تگزاس و «گیلروی» کالیفرنیا، هزینه پروژه های دانش آموزی مدارس این شهرها را تقبل کرد.

به گزارش فاکس نیوز، لیدی گاگا با ابراز تأسف از بروز این وقایع دردناک که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر شد، از همکاری خود با یک سازمان غیرانتفاعی برای کمک به دانش آموزان خلاق و نوآور خبر داد.

او از طریق این سازمان، هزینه تمامی پروژه های دانش آموزی ۱۶۲ کلاس در مدارس این شهرها را می پردازد. این پروژه‌ها شامل طرح‌های آموزشی، انسان‌دوستانه، و خیریه ای هستند که توسط دانش آموزان پیشنهاد شده‌اند و آموزگاران برای انجام آنها یا خرید تجهیزات و وسایل مورد نیاز تقاضای کمک مالی کرده اند.

این هنرمند آمریکایی با انتشار پیامی در حساب های کاربری خود در شبکه های اجتماعی گفت که می خواهد با مدیریت صحیح خشم، سردرگمی، و استیصال خود، از این انرژی در مسیر امید به همیاری و در کنار یکدیگر بودن، استفاده کند.

لیدی گاگا از علاقه خود برای کمک به پروژه های دانش آموزی در سایر شهرهای آمریکا خبر داد و از دیگران خواست در این کارزار به او ملحق شوند.

شنبه ۱۲ مرداد، تیراندازی در یک مرکز خرید در شهر «ال پاسو»، غربی‌ترین بخش ایالت تگزاس روی داد که ۲۲ کشته و حدود ۲۵ مجروح برجای گذاشته بود. مظنون این تیراندازی که در حساب شبکه اجتماعی خود نظرات نفرت نژادی علیه غیرسفیدپوست‌ها را ابراز کرده بود، دستگیر شد و گفته شده اقدام او «تروریسم داخلی» محسوب خواهد شد.

یکشنبه ۱۳ مرداد هم، تیراندازی در شهر «دیتون» ایالت اوهایو، ۱۰ کشته و ۱۶ نفر زخمی برجای گذاشت و عامل حمله هم توسط پلیس کشته شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG