لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۲۴

عذرخواهی جداگانه ستاره‌های هالیوود؛ پای اتهام آزار جنسی در میان است


«لیدی گاگا» و «آر کلی» در صحنه ای از یک ویدئوی مشترک
«لیدی گاگا» و «آر کلی» در صحنه ای از یک ویدئوی مشترک

«لیدی گاگا» خواننده سرشناس آمریکایی و «پیتر فارلی» کارگردان هالیوود، در دو رویداد جداگانه عذرخواهی کرده اند. هر دو این عذرخواهی ها به خاطر بحث آزار جنسی و از ادامه پس لرزه های جنبش «من هم همینطور» یا «می تو» صورت گرفته است.

«لیدی گاگا» به تازگی از همکاری با «آر کلی» خواننده سرشناس آمریکایی ابراز برائت کرده است. گاگا در سال ۲۰۱۳ با «آر کلی» در یک ترانه همکاری کرده بود و بابت این همکاری عذرخواهی کرد.

او در مورد اتهامات سو استفاده جنسی توسط «آر کلی» سخن گفت. آر کلی به اتهام سو استفاده جنسی مورد اتهام قرار گرفته است.

گاگا شب چهارشنبه در بیانیه که در توئیتر منتشر کرد، نوشت «من هزار درصد پشت این زنان می ایستم، آنها را باور دارم، و می دانم که رنج می برند. شدیدا احساس می کنم صدایشان باید شنیده شود و جدی گرفته شوند.»

ترانه ای که گاگا با آر کلی ساخته بود، می گوید: «قلب را نمی توانی به دست بیاوری و از ذهنم نمی توانی استفاده کنی. اما با بدنم هر کاری که می خواهی بکن».

لیدی گاگا می گوید به عنوان یک قربانی آزار جنسی آن ترانه را در دوران تاریکی از زندگیش ساخته است؛او خشم زیادی داشت و هنوز اتفاقی که افتاده بود را کاملا درک نکرده بود.

گاگا نوشت: «نمی توانم به گذشته باز گردم اما می توانم به جلو حرکت کنم و از زنان، مردان و تمامی مردم از هر جنسیت و نژادی که قربانی اذیت و آزار جنسی هستند، حمایت کنم.

عذرخواهی کارگردان فیلم موفق «کتاب سبز»

اما ماجرای عذرخواهی «پیتر فارلی»، کارگردان فیلم « کتاب سبز» چیست. او این یکشنبه با فیلمش درخشید و توانست سه جایزه گلدن گلوب برای فیلمش کسب کند اما برخی می گویند رفتار گذشته او شرم آور بوده است. زنانی به او اعتراض کردند و پیتر فارلی، از نشان دادن آلت تناسلی خود به چهره های سینمایی زن از جمله «کامرون دیاز» عذرخواهی کرد.

در چند مقاله عنوان شده بود که فارلی اعتراف به چنین عملی کرده و گفته است که به عنوان یک حرکت طنز آمیز این کار را انجام داد.

او در بیانیه ای نوشت: «من احمق بودم. این کار را دهه ها پیش انجام دادم و فکر می کردم با مزه هستم. اما واقعیت این است که اکنون شرمنده ام. عمیقا عذر می خواهم.»

کامرون دیاز ستاره سینما، در مقاله گفته بود به یاد می آورد که سال ۱۹۹۸ برای فارلی و برادرش امتحان بازیگری داد تا در فیلم « یه چیزی راجع به مری هست» بازی کند.

خانم دیاز نوشت: «وقتی یک کارگردان در اولین ملاقات با شما آلت تناسلی اش را به شما نشان می دهد، باید بدانید که نابغه خلاقی است!»

خانم دیاز بعد از گذشت دو دهه و در پی عذرخواهی پیتر فارلی هنوز به این موضوع واکنشی نشان نداده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG