لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۹

تلاش یک شرکت بزرگ آمریکایی برای مهار کرونا؛ از ارائه تست‌های خانگی تا تهیه بسته‌های آزمایش پادتن


شرکت آمریکایی «لب کورپ» بسته‌های آزمایش پادتن خود را در اختیار مراکز درمانی و بیمارستان‌های بیشتری قرار خواهد داد.
این آزمایش که پیشتر تنها برای اعضای کادر درمانی قابل دسترس بود، بیماران مبتلا به ویروس جدید کرونا را که علائم مشخصی از بیماری نشان نمی‌دهند، از طریق پادتن‌های ضدویروس موجود در خون شناسایی می‌کند.
شرکت «لب کورپ» می‌گوید برای شناسایی سه گروه مختلف پادتن، آزمایش‌های مجزا ارائه می‌دهد.
این آزمایش‌ها اگرچه نمی‌تواند تنها منبع قابل استناد برای حصول اطمینان از ابتلا و یا ایمنی فرد به ویروس کرونای جدید باشند، اما در پیدا کردن درمان مناسب برای بیماران مشکوک به کرونا به کادر درمانی کمک می‌کنند.
این شرکت انتظار دارد تا اواسط ماه مه، چندصد هزار آزمایش در هفته انجام دهد که این امر مستلزم تأیید اضطراری این تست‌ها توسط نهادهای ذی‌صلاح است. سازمان نظارت بر غذا و داروی‌ آمریکا هنوز آزمایش‌های این شرکت بر روی پادتن‌ها را تأیید نکرده است؛ اما آزمایش‌ها مطابق رهنمودهای اضطراری صادر شده توسط این سازمان طراحی شده‌اند.
سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا، استفاده اضطراری از بسته‌های آزمایش خانگی تشخیص کرونا که توسط این شرکت طراحی شده است را تأیید کرد. این آزمایش به مردم اجازه می‌دهد در خانه از خود نمونه بگیرند و نمونه‌ها را به آزمایشگاه بفرستند. مردم در سراسر آمریکا می‌توانند تا چند هفته دیگر با تجویز پزشک بسته‌‌های «پیکسل» ساخته شده توسط شرکت «لب کورپ» را دریافت کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG