لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۶

فرد مظنون به ايجاد آتش سوزيهای لس آنجلس بازداشت شد


فرد مظنون به ايجاد آتش سوزيهای لس آنجلس بازداشت شد
فرد مظنون به ايجاد آتش سوزيهای لس آنجلس بازداشت شد

مقامهای شهر لس آنجلس روز دوشنبه از دستگيری فرد مظنون به ايجاد آتش سوزيهای چند روز گذشته خبر دادند. پليس کاليفرنيا می گويد، تا تکميل شدن کليه مراحل قانونی، هويت مظنون فاش نخواهد شد.

در جريان آتش سوزيهای مشکوک چند روز گذشته در ناحيه هاليوود در شهر لس آنجلس، بزرگترين شهر ايالت کاليفرنيا در آمريکا، که از جمعه شب گذشته آغاز شده بود، با وجودی که تلفات جانی به بار نيامد اما در ۵۳ مورد آتش سوزی مشکوک عمدتاً در ميان اتومبيلهای پارک شده در فضاهای باز، چندين آپارتمان و گاراژ در شعله های آتش سوخت. يک مأمور آتش نشانی مجروح شد و يک نفر ديگر دچار دودگرفتگی شده است.

در اين چند روز کارشناسان با صدها شاهد عينی مصاحبه کرده اند و با وجود بازداشت يک فرد مظنون، هنوز در ميان بقايای آتش سوزيها در حال تحقيق هستند.

مقامهای شهر لس آنجلس اعلام کردند، افراد پليس سحرگاه روز دوشنبه در هاليوود رانندۀ يک وانت را دستگير کردند که مشخصات آن با مشخصات اتومبيلی که شاهدان عينی توصيف کرده اند، مطابقت دارد، و راننده آن شباهت زياد به فردی دارد که ويديوهای او از طرف پليس منتشر شده است.

پليس لس آنجلس می گويد تا تکميل کليه مراحل قانونی پرونده، هويت فرد مظنون پنهان خواهد ماند.

کاپيتان جِيمی مور، رييس اداره آتش نشانی لس آنجلس، می گويد، اين فرد به اتهام راه انداختن آتش سوزی در بازداشت خواهد ماند.

در اثر اين آتش سوزيها در غرب و شمال هاليوود و بخش فيرفکس لس آنجلس تل هايی از خاکستر به جا مانده است.

پليس از ساکنان شهر خواسته است با بازرسی اتومبيلهای خود، و با انجام اقدامات سادۀ احتياطی، همچون قفل کردن درهای اتومبيل، نگهداری اتومبيل در گاراژ و روشن گذاشتن چراغ گاراژها در شب و گزارش هرگونه حرکت مشکوک به پليس، از بروز اينگونه وقايع پيشگيری کنند.

مقامهای لس آنجلس با وجود اين دستگيری، از مردم خواسته اند همچنان هوشيار باقی بمانند.

XS
SM
MD
LG