لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۷

وزیر نفت کویت: کاهش بهای نفت مانع توسعه صنعت نفت کشور نمی‌شود


عکس تزئینی
عکس تزئینی

نمايشگاه نفت و گاز با شرکت نمايندگان کشورهای عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت، اوپک، در منطقۀ مشرف کويت دومين روز خود را پشت سر گذاشت. دبير کل اوپک و ده‌ها مقام و کارشناس نفتی در این گردهمایی حضور دارند.

وزير نفت کويت، در نشست روز دوشنبه تأکيد کرد که کويت به خاطر کاهش بهای نفت خام در جهان، سرعت روند توليد نفت خود را کاهش نخواهد داد.

علی صالح العمير گفت "به شما اطمينان ‌می‌دهم پايين آمدن بهای نفت باعث نمی‌شود ما ... البته با حمايت و پشتيبانی نخست وزير، از پيشبرد و توسعه برنامه‌های نفتی که برايمان اهميت استراتژيک دارند، نااميد شويم."

مديرعامل شرکت نفت و انرژی کويت نیز در این نشست اعلام کرد که آن شرکت در سال مالی ۲۰۱۵ تا کنون ۴ ميليارد دينار (حدود ۱۳ ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلار) صرف پيشبرد برنامه نفتی استراتژيک کشور کرده است.

به گفته نزار عدسانی اين شرکت هم‌اکنون در حال بررسی امکان سرمايه گذاری در حوزه های مختلف، از جمله صنايع پتروشيمی در کشورهای آسيايی و آمريکای شمالی است.

کويت در حال حاضر حدود ۳ ميليون بشکه در روز نفت خام توليد می‌کند و به گفته وزير نفت کويت، این کشور در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰ میلادی میزان توليد نفت خام خود را به ۴ ميليون بشکه در روز برساند.

XS
SM
MD
LG