لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۵

یک مقام ارشد کرد: وضع درکوبانی خوب نیست


رزمندگان کرد روز شنبه به نبرد برای دفاع از شهر کوبانی ، در شمال سوریه در نزدیکی مرز ترکیه، که در خطر افتادن به دست پیکارجویان گروه «دولت اسلامی» قرار دارد، ادامه دادند.

یک مقام ارشد کرد به آسوشیتد پرس گفت زدوخوردها اکثرا در بخش های جنوبی و شرقی شهر جریان دارد. او گفت وضع خوب نیست و درخواست کمک کرد.

گروه ناظر برحقوق بشر در سوریه گفت پیکار جویان «دولت اسلامی» کنترل ۴۰ درصد کوبانی را در دست دارند.

رزمندگان کرد سعی دارند هجوم سه هفته ای گروه «دولت اسلامی» به شهر استراتژیک کوبانی را، که پیکارجویان می خواهند آنرا کاملا در کنترل خود در آورند، متوقف کنند.

ارتش آمریکا به حملات هوایی بر هدف های «دولت اسلامی» در کوبانی دست زده است، اما روشن نیست آیا حملات پیشروی اسلامگرایان را کند کرده است یانه.

ارتش امریکا گفت هواپیماها روز شنبه به هدف گرفتن پیکار جویان «دولت اسلامی» در سوریه ادامه دادند، در همین حال هواپیماهای آمریکا و ائتلاف به مواضع گروه در عراق حمله کردند. ارتش آمریکا همچنین تجهیزات و تدارکاتی را برای نیروهای عراقی فرو ریخت.

مقامات استان الانبار در غرب عراق خواهان اعزام نیروهای زمینی آمریکا برای متوقف ساختن پیشروی پیکارجویان دولت اسلامی شده اند.

رئیس شورای استانی الانبار به سی ان ان گفت وضع بسیار بد است و شورا اطلاعاتی دارد که حاکی است دولت اسلامی بالغ بر ۱۰ هزار پیکارجو از سوریه و موصل به الانبار فرستاده است.

XS
SM
MD
LG