لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۳

در پی شلیک توپ به خاک اقلیم کردستان عراق توسط سپاه پاسداران یک کودک جان خود را از دست داد


در پی گلوله‌باران بخشی از خاک اقلیم کردستان عراق از سوی سپاه پاسداران یک کودک جان خود را از دست داد و سه شهروند دیگر زخمی شدند.

به گزارش سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز چهارشنبه ۱۹ تیر، نیروهای سپاه پاسداران ارتفاعات بربزین، هلگورد، و کیلەشین خاک اقلیم کردستان را هدف آتشباری توپخانه خود قرار دادەاند.

بنا بر این گزارش، سه نفر از این قربانیان اعضای یک خانوادە بودند که در اثر برخورد گلولە توپ بە خانه‌شان کشتە و زخمی شدند. دختربچه‌ای به نام «زیتون قادر» نیز جان خود را از دست داد.

یک منبع آگاه به هه‌نگاو گفت که گلوله‌باران منطقه توسط توپخانه‌های سپاه همچنان ادامە دارد و هواپیماهای شناسایی ایران بر فراز آسمان منطقە در حال گشت‌زنی هستند. وی افزود که احزاب کردستانی مستقر در این مناطق تلفاتی نداشتەاند.

به گزارش سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، این حملات پس از کشتە شدن سه عضو سپاه پاسداران در پیرانشهر و تهدید فرماندە قرارگاه حمزە مبنی بر حملە تلافی جویانە بە احزاب کردستان صورت گرفتە است.

عصر روز سەشنبە ١٨ تیر، افراد مسلح ناشناس چهار تن از نیروهای سپاه پاسداران را هدف قرار دادە که در پی این حمله سە نفر از نیروهای سپاه پاسداران کشتە شدەاند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG