لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۷

استقبال اتحاديه ميهنی کردستان عراق از پیشنهاد اوجالان به پ.کا.کا


سعدی احمد بيره، مسئول روابط خارجی اتحاديه ميهنی کردستان عراق از پيشنهاد عبدالله اوجالان، رهبر حزب کارگران کردستان ترکيه (پ.کا.کا) استقبال کرد. عبدالله اوجالان، از نيروهای مسلح خود در بلندی های قنديل در منطقه کردستان عراق خواسته است سلاح ها را بر زمين بگذارند.

سعدی احمد بيره، از اعضای کادر رهبری اتحاديه ميهنی، دومين حزب بزرگ منطقه، روز يکشنبه گفت، اتحاديه ميهنی کردستان عراق هميشه مناسبات خوبی با پ.کا.کا داشته است، اما پ.کا.کا با استقرار نيروهای خود در کردستان عراق باعث ايجاد موانعی در مناسبات دو طرف شده است.

او گفت مناسبات پ.کا.کا با دولت منطقه ای کردستان عراق عادی است؛ اما گاهی اوقات ما به خاطر برخی از اقدامات پ.کا.کا، که مثل دولتی درون دولت عمل می کند، با مشکلاتی رو به رو می شويم.

سعدی احمد بيره گفت نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه در اين منطقه نيروی مسلح دارند. او گفت: «ما متوجه اين قضيه هستيم که آنها هم مثل ما در مقطعی قرار دارند که ما در دوران صدام حسين با آن رو به رو بوديم.»

آقای بيره می گويد برقراری صلح و آرامش در کردستان ترکيه به نفع کردستان هر دو منطقه است و به ايجاد مناسبات بهتر در ميان احزاب کمک می کند.

XS
SM
MD
LG