لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۱

آمریکا به هفت دهه حضور نظامی در سئول پایان داد


یونگسان، سئول
یونگسان، سئول

آمریکا روز جمعه طی مراسمی در سئول، پایتخت کره جنوبی، رسما به هفت دهه حضور نظامی خود در این شهر پایان داد.

پادگان جدید نیروهای آمریکایی دور تر از برد توپخانه ای کره شمالی ایجاد شده است که در حدود ۷۰ کیلومتری جنوب سئول قرار دارد. انتقال این مرکز فرماندهی از مدت ها پیش برنامه ریزی شده بود.

گزارش شده است که بخش عمده نیروهای آمریکایی به مرکز جدید منتقل شده اند و آمریکا می گوید نیروهای باقی مانده نیز تا پایان امسال به مقر جدید منتقل می شوند.

پادگان نیروهای آمریکایی در منطقه ای در مرکز سئول قرار داشت. نیروهای آمریکایی اولین بار پس از پایان جنگ جهانی دوم وارد سئول شدند و پادگان یونگسان به نماد اتحاد آمریکا و کره جنوبی تبدیل شد. اما وجود این پادگان در این منطقه گران سئول باعث بروز حساسیت هایی شده بود.

مرکز جدید فرماندهی نیروهای آمریکایی که در غرب شهر پیونگتائک قرار دارد، نزدیک یک پایگاه نیروی هوایی آمریکا قرار دارد و هزینه ساخت آن ۱۱ میلیارد دلار بوده است و بزرگترین پایگاه نیروهای آمریکایی خارج از کشور به شمار می رود.

به گزارش بلومبرگ، کره جنوبی ۹۰ درصد هزینه ساخت آن را داده است. مساحت این مرکز فرماندهی ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار متر مربع است و کار احداث آن حدود ۱۰ سال طول کشید.

به نوشته رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بارها پیش از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرده بود که کره جنوبی باید بخش بیشتری از هزینه حضور حدود ۲۸۵۰۰ نیروی آمریکایی در کره جنوبی را بپردازد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG