لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۹

ازسرگیری مانور توپخانه ای کره جنوبی


ازسرگیری مانور توپخانه ای کره جنوبی
ازسرگیری مانور توپخانه ای کره جنوبی

رزمایش نظامی کره جنوبی برای دومین هفته در آب های اطراف این کشور جریان دارد و نیروهای این کشور هشدار کره شمالی را دایر بر این که تمرین های نظامی ممکن است موجب جنگ اتمی شود، نادیده می گیرند.

کره جنوبی قصد دارد برای آماده کردن مردمش در مقابل جنگ احتمالی با همسایه شمالی، رزمایش های غیرنظامی را سازماندهی کند.

یک مامور پیشین امنیتی آمریکا روز یکشنبه گفت پیش بینی می کند که هرگونه اقدام تحریک آمیز از جانب کره شمالی، موجب درگیری نظامی شود.

یک هیات نظامی آمریکایی روز دوشنبه در سئول با مسئولان کره شمالی ملاقات کرد و همزمان چین برای برگزاری مذاکرات اضطراری میان کره شمالی و دیگر کشورهای منطقه ای تلاش می کند.

رزمایش نظامی کره شمالی قرار است از دوشنبه تا جمعه در ۲۷ منطقه از جمله در ۱۵ نقطه از سواحل دریای سیاه، جایی که ماه گذشته بر اثر شلیک توپخانه های کره شمالی چهار شهروند کره جنوبی کشته شدند، انجام شود.

سئول همچنین شهروندانش را به توجه بیشتر به رزمایش غیرنظامی و دفاعی در سطح کشور دعوت کرده که قرار است روز چهارشنبه برگزار شود.

خبرگزاری فرانسه گفت این رزمایش غیرنظامی بر هدایت شهروندان به هزاران پناهنگاه زیرزمینی تمرکز دارد و حدود ۱۲ جت جنگی در نمایش حمله هوایی شرکت خواهند داشت.

در پکن، وزیر امور خارجه چین روز یکشنبه گفت این کشور در فراخواندن شش کشور به مذاکره برای کاهش تنش مان در شبه جزیره کره صبور خواهد بود.

آمریکا، کره جنوبی و ژاپن که هفته گذشته در واشنگتن ملاقات کردند، تا زمانی که پیونگ یانگ نشانی از صداقت نشان ندهد، درباره مذاکره با روسیه، چین و کره شمالی محتاط عمل می کنند.

مایکل شیفر، معاون وزیر دفاع آمریکا، بار دیگر بر تعهد واشنگتن به امنیت کره جنوبی تاکید کرد.

بیل ریچاردسون، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد، قرار است برای دیداری خصوصی به پیونگ یانگ برود. آقای ریچاردسون در حال حاضر فرماندار ایالت نیومکزیکو در آمریکا است.

XS
SM
MD
LG