لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۶

کره جنوبی می گوید هر حمله کره شمالی را تلافی خواهد کرد


کره جنوبی می گوید هر حمله کره شمالی را تلافی خواهد کرد
کره جنوبی می گوید هر حمله کره شمالی را تلافی خواهد کرد

وزیر دفاع برگزیده کره جنوبی می گوید در صورتی که کره شمالی به حملات نطامی بیشتری دست بزند، کشور او با حملات هوائی پاسخ خواهد داد.

ژنرال بازنشسته « کیم کوان - جین» ، که در پارلمان سخن می گفت، این هراس را که تلافی ممکن است به جنگ منجر شود مردود دانست، و به قدرت ارتش های کره جنوبی و امریکا استناد کرد.

دولت کره جنوبی با انتقاد قانونگزاران اوپوزیسیون روبرو بوده است، آنها پاسخ به حمله کره شمالی به جزیره« یئونگ پیونگ» را ، که در آن چهار تبعه کره جنوبی کشته شدند، ضعیف توصیف کرده اند.

نیروهای کره شمالی حدود ١٧٠ گلوله به جزیره، که در نزدیکی مرز آبی غربی مورد اختلاف دو کره قرار دارد، شلیک کردند. سربازان کره جنوبی ظرف چند دقیقه با شلیک ٨٠ گلوله به سوی هدف های کره شمالی در سوی دیگر مرز، پاسخ دادند.

در این میان، امریکا گفت کره شمالی پس از فاش شدن ساختمان تاسیسات غنی سازی اورانیوم، ممکن است مراکز اتمی بیشتری را پنهان کند.

نماینده امریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی روز پنجشنبه گفت " احتمال روشنی" وجود دارد که کره شمالی تاسیسات دیگری ساخته باشد.

او که در جلسه هیات مدیره آژانس در وین سخن می گفت اطهار داشت واشنگتن بر این عقیده است که کره شمالی دنبال کردن غنی سازی اورانیوم را مدت ها پیش از آوریل ٢٠٠٩ ، زمانی که پیونگ یانگ ادعا می کند اجرای جدید ترین پروژه آغاز شد، شروع کرد.

کره شمالی پیشتر گفت تاسیساتی برای غنی سازی با هزاران سانتریفیوژ دارد که قادر است برای یک رآکتور آب سبک که در دست ساختمان است، سوخت تولید کند.

XS
SM
MD
LG