لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۷

رييس ستاد مشترک ارتش آمريکا از ژاپن می خواهد که به دفاع از کره جنوبی کمک کند


رييس ستاد مشترک ارتش آمريکا از ژاپن می خواهد که به دفاع از کره جنوبی کمک کند
رييس ستاد مشترک ارتش آمريکا از ژاپن می خواهد که به دفاع از کره جنوبی کمک کند

رييس ستاد مشترک ارتش آمريکا می گويد که می خواهد ژاپن در يک مشارکت سه گانه برای مقابله با تجاوز تازه از سوی کره شمالی، به آمريکا و کره جنوبی ملحق شود.

ادميرال مايک مولن اين اظهارات را روز پنجشنبه پس از ديدار با «ريويچی اوريکی،» رييس ستاد ارتش ژاپن، و «توشيمی کيتازاوا،» وزير دفاع آن کشور، بيان داشت. ژنرال مولن روز پيش در ديداری با مقامات کره جنوبی گفته بود که اميدوار است ژاپن برای برنامه ريزی و شرکت در تمرينات نظامی جهت پاسخ به هر حمله تازه کره شمالی، به آنها به پيوندد.

رييس ستاد مشترک ارتش آمريکا در توکيو گفت که متحدان بايستی نيروهای خود را به يکديگر ملحق کنند تا با خطر

روزافزون سوی کره شمالی، مقابله کنند. در عين حال ادميرال مولن متذکر شد که واکنش به هر حمله در آينده بايد «متناسب» باشد و به گسترش درگيری ها، منتهی نشود.

ادميرال مولن همچنان انتقاد آمريکا را از چين که بی باکی پيونگ يانک را با امتناع خود از محکوم ساختن شديد رفتار آن کشور تقويت کرده است، تکرار کرد. وی گفت که چين «بايستی کره شمالی را به سوی آينده ای بهتر راهنمايی کند.» در همين حال شين هوا، خبرگزاری رسمی چين، اعلام کرد که «دای بينگو،» مقام بلندپايه دولت چين، روز پنجشنبه در شهر پيونگ يانگ با کيم ايل جونگ، رهبر کره شمالی، ديدار کرده است. جزييات گفتگوهای آقای کيم و مقام چينی هنوز منتشر نشده است.

کره شمالی همچنان از حمله ۲۳ ماه نوامبر خود به جزيره يونگ پيونک که به کشته شدن دو سرباز و دو غيرنظامی و ويران شده ۲۹ خانه کره جنوبی منتهی شد، دفاع کرد.

XS
SM
MD
LG