لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۵۷

نخستين کنفرانس بين المللی در دانشگاه علوم و تکنولوژی پيونگ يانگ


نخستين کنفرانس بين المللی در دانشگاه علوم و تکنولوژی پيونگ يانگ
نخستين کنفرانس بين المللی در دانشگاه علوم و تکنولوژی پيونگ يانگ

اولين کنفرانس بين المللی دانشگاه علوم و تکنولوژی پيونگ يانگ با شرکت ٣٠ دانشمند بين المللی از جمله يک برنده جايزه نوبل شيمی ايالات متحده تشکيل شد.

علاوه بر دانشجويان و دانشمندان کره شمالی ساير دانشمندان شرکت کننده شهروندان کانادا، اروپا و هنگ کنگ بودند که برای شرکت در کنفرانس به کره شمالی سفر کردند.

کيم چين کيونگ، رييس دانشگاه، می گويد: کنفرانس با شرکت دانشمندان از کشورهای مختلف برگزار شد. هدف آن برقراری صلح در جهان از طريق پيشبرد دانش و تکنولوژی است. علت تاسيس دانشگاه علوم و تکنولوژی شناساندن کره به جهان است و اين که جامعه بين المللی به اين دانشگاه بيايد و در کنار يکديگر برای پيشرفت دانش و فناوری کار کنند.

اين دانشگاه با سرمايه بين المللی تاسيس شده و دروس آن عمدتا توسط استادان خارجی تدريس می شود.

دکتر جيمز چين کيونگ کيم، بنيانگذار اين دانشگاه بين المللی، سالها در ايالات متحده زندگی کرده و اين واقعيت را که اين دانشگاه با همکاری سازمان های مسيحی تاسيس شده، پنهان نمی کند.

اين دانشگاه در کشوری که تحت کنترل شديد ايدئولوژی کمونيستی اداره می شود از ويژگی خاصی برخوردار است زيرا توانسته است با استفاده از استادان خارجی ايده های جديدی را به کره شمالی بياورد.

رييس دانشگاه می گويد: استادان بسياری از ايالات متحده اروپا، کانادا و چين برای تدريس به اينجا آمده اند. پيشرفت اين دانشگاه نه تنها برای دانشجويان بلکه برای کره اهميت دارد.

دانشگاه علوم و تکنولوژی پيونگ يانگ کار خود را در اکتبر ٢٠١٠ آغاز کرد و از زمان تاسيس آن بسياری از اقصی نقاط جهان برای ديدار آن به کره شمالی سفر کرده اند.

XS
SM
MD
LG