لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۲

بالون های تبليغاتی فعالان کره جنوبی در آسمان کره شمالی


بالون های تبليغاتی فعالان کره جنوبی در آسمان کره شمالی
بالون های تبليغاتی فعالان کره جنوبی در آسمان کره شمالی

فعالان کره جنوبی روز چهارشنبه بالون های تبليغاتی به کره شمالی فرستادند. در اين تبليغات از مردم کره شمالی خواسته شده است، با جانشين تعيين شده برای رهبری اين کشور، که پس از درگذشت کيم جونگ ايل اعلام شده، مخالفت کنند.

چند روز پس از درگذشت کيم جون ايل، رهبر پيشين کره شمالی، گروهی از فعالان در مرز دو کره، بالون هايی مملو از اعلاميه به کره شمالی فرستادند. رهبر اين گروه يکی از شهروندان کره شمالی است که از آن کشور گريخته است. او در گذشته نيز فعاليت های مشابهی انجام داده است. اما، اين بار، اولين باريست که در اين اعلاميه ها به مرگ کيم جونگ ايل اشاره می شود. در اين اعلاميه ها نوشته شده، کيم جونگ ايل به جهنم رفت و تصوير او در کنار رهبران مستبد جهان، همچون معمر قذافی و حسنی مبارک، قرار داده شده است.

پارک سونگ هک، رهبر اين گروه، می گويد: در اين اعلاميه ها از مردم کره شمالی خواسته شده است، به تقليد از بهارعربی عليه رژيم پيونگ يانگ، قيام کنند. ما اينجا جمع شديم به ۲۰ ميليون نفر جمعيت کره شمالی بگوييم: از اين فرصت حياتی برای رهايی از ديکتاتوری، گام برداريد. پيام ما اين است، سه نسل انتقال قدرت قابل قبول نيست و مردم کره شمالی بايد با اراده خود به اين شرايط خاتمه دهند.

در همين حال، کيم سئونگ ايون، فعال مسيحی در سئول، تصاوير ويديويی تکان دهنده ای را از اردوگاه کار اجباری زنان در کره شمالی به خبرنگاران، نشان داد.

گروه های حقوق بشر می گويند، حدود ۲۰۰ هزار نفر در اردوگاه های کار اجباری زندانی هستند و مورد شکنجه قرار می گيرند. کيم ايون معتقد است، کره شمالی اکنون در وضعيت امنيتی شديدی قرار دارد. مردم عادی می گويند، کيم جونگ اون، جانشين رهبری، نمی تواند اقتصاد آن کشور را اداره کند. و شرايط قحطی در دهه ۱۹۹۰ ميلادی که ده ها هزار تن را مجبور به ترک آن کشور کرد، بار ديگر تکرار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG