لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۹

خویشتن داری در مقابل کره شمالی


رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی برنامه دیدار با همتای آمریکائی اش را در واشنگتن، به سبب شدت گرفتن تشنج با کره شمالی، به تعویق انداخته است.
ژنرال مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا قرار بود روز شانزدهم آوریل در جریان تشکیل سالانه کمیته نظامی دو کشور با ژنرال جونگ سی یونک جو همتای سئوالی خود ملاقات کند.
اما یک سخنگوی رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی امروز، یکشنبه، گفت سئول نگران است پیونگ یانگ در صورتیکه ژنرال جونگ در سئول نباشد عملی تحریک آمیز انجام بدهد.

روز شنبه نیز یک مقام ارشد دفاعی آمریکا که به شرط معرفی نشدن با خبرنگاران صحبت می کرد گفت وزارت دفاع آمریکا برنامه آزمایش یک موشک بالستیک بین قاره ای را که قرار بود در یک پایگاه نیروی هوائی در کالیفرنیا انجام گیرد به منظور جلوگیری از تشدید تنش نظامی با کره شمالی به تعویق انداخته است.

به گفته این مقام، چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا تصمیم گرفته است آزمایش موشک موسوم به " Minuteman 3" را که از مدتی قبل برنامه ریزی شده بود تا ماه آینده به تعویق بیاندازد زیرا این احتمال وجود داشت که چنین آزمایشی موجب سوء تفاهم در پیونگ یانگ شود و بحران جاری را شدید تر کند.

کره شمالی خشمگین از دور جدیدی از تحریم های بین المللی علیه آن کشور، که در واکنش به انجام یک آزمایش اتمی پیونگ یانگ وضع شد، تهدید به تلافی از طریق حمله به آمریکا، کره جنوبی و متحدان آمریکا در حوزه اقیانوس کبیر کرده است.

فرمانده ارتش کره شمالی هفته گذشته اعلام کرد برای حمله به آمریکا با استفاده از " تسلیحات کوچکتر، سبک تر و متنوع تر" "مجاز" شناخته شده است.
XS
SM
MD
LG