لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۳

کره جنوبی برنامه های اعلام شده مانور نظامی در روز سه شنبه را لغو کرد


کره جنوبی برنامه های اعلام شده مانور نظامی در روز سه شنبه را لغو کرد
کره جنوبی برنامه های اعلام شده مانور نظامی در روز سه شنبه را لغو کرد

ارتش کره جنوبی شلیک توپخانه ها در جزیره یئون پیونگ را که برای روز سه شنبه برنامه ریزی شده بود لغو کرد.

نیروهای کره جنوبی در این جزیره مرزی، پیشتر در روز دوشنبه از طریق بلندگوهایی در جزیره، به ساکنان هشدار دادند که در زمان آتش باری روز سه شنبه، به پناهگاه ها بروند.

اما ساعاتی بعد، مسئولان نظامی در جزیره یئون پیونگ گفتند این بخش از مانور نظامی به تاخیر افتاده است. ارتش کره جنوبی می گوید اعلان پیشین مبنی بر وقوع مانور و آتش باری روز سه شنبه، اشتباها رخ داده است.

جزیره یئون پیونگ، در نزدیکی مرز کره شمالی و در منطقه مورد اختلاف سئول و پیونگ یانگ واقع شده است. کره شمالی، در روز سه شنبه گذشته، در واکنش به شلیک توپ از جزیره به سوی دریا، جزیره را هدف آتش توپخانه های خود قرار داد که طی آن دو عضو نیروی دریایی کره جنوبی و دو غیرنظامی کشته شدند. این اقدام موجب شلیک های تلافی جویانه کره جنوبی به سوی همسایه شمالی اش شد.

رئیس جمهوری کره جنوبی نسبت به حمله احتمالی دیگری توسط کره شمالی به کشورش هشدار داد.

لی میونگ بک روز دوشنبه در یک پیام کوتاه تلویزیونی گفت بخاطر حمله هفته گذشته کره شمالی به جزیره یون پیانگ عمیقا احساس مسئولیت می کند. آقای لی اقدام کره شمالی را جنایتی غیر انسانی خواند و گفت کره شمالی بهای هر حمله احتمالی دیگری به کره جنوبی را خواهد پرداخت.

ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی روز یکشنبه، رزمایشی ٤ روزه را در آبهای سواحل کره جنوبی آغاز کردند که هدف از آن نمایش قدرت به کره شمالی است.

XS
SM
MD
LG