لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۶

رهبر کره شمالی تماشاگر ویژه کنسرت هنرمندان کره جنوبی در پیونگ یانگ


اجرای گروه پاپ دخترانه «رد ولوت» یا قرمز مخملی در پیونگ یانگ با استقبال رهبر کره شمالی، مقامات عالیرتبه و تماشاگران مشتاقی روبرو شد که از ساعتها قبل انتظار آغاز این کنسرت بودند.

در ادامه روند عادی سازی روابط دو کره بیش از ۱۰۰ هنرمند مشهور کره جنوبی برای برگزاری دو کنسرت بزرگ با عنوان «فصل بهار می آید» به کره شمالی سفر کردند.

یکی از این گروهها رد ولوت بود که گفته می شود از گروههای محبوب «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی است.

او بصورت غیرمنتظره ای همراه با همسر و خواهرش در نخستین کنسرت حاضر شد و هنگام اجرای این گروه جوان به ابراز احساسات پرداخت و پس از برنامه با آنها عکس یادگاری گرفت.

اکثر تماشاگران کنسرت مردانی بودند که لباس های رسمی تیره بر تن داشتند، در همین حال تعداد اندکی از زنان کره ای نیزبا لباس های رنگی و سنتی در تالار بزرگ پیونگ یانگ حضور داشتند.

هر چند که تماشاگران شناخت زیادی از آهنگ های جدید هنرمندان حاضر نداشتند ولی با آثار فولک و خاطره انگیز کره ای همسرایی کردند و در اکثر لحظات به رقص و پایکوبی پرداختند.

کیم جونگ اون که همراه با وزیر فرهنگ کره جنوبی نظاره گر مراسم بود، ضمن ستایش هنرنمایی خواننده ها و گروههای شرکت کننده در کنسرت، خواستار برگزاری برنامه های مشترک بیشتری میان دو کره شد.

مراودات فرهنگی و هنری میان دو کشور از سال ۲۰۰۶ و پس از اوجگیری اختلافات طرفین بر سر گسترش برنامه هسته ای کره شمالی متوقف شده بود.

کنسرت دوم هنرمندان کره جنوبی با همراهی هنرمندانی از کره شمالی سه شنبه در پیونگ یانگ برگزار می شود و به گفته بسیاری از صاحب نظران نشانه دیگری از بهبود تدریجی روابط دو کره پس از یک دوره طولانی تنش سیاسی است.

در جریان بازیهای المپیک زمستانی پیونگ چانگ در کره جنوبی هنرمندانی از کره شمالی به این شهر سفر کردند و به اجرای برنامه پرداختند، «مون جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی از تماشاگران این مراسم بود و به تشویق هنرمندان همسایه شمالی پرداخت.

رهبر کره شمالی و رئیس جمهوری کره جنوبی اواخر ماه آوریل و در رویدادی تاریخی در دهکده مرزی میان دو کشور ملاقات می کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG