لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۷

نگرانی از گسترش آنفلوانزای مرغی قبل از المپیک زمستانی کره جنوبی


مقامات کره شمالی تایید کرده اند که مواردی از شیوع آنفولانزای مرغی در آن کشور ها مشاهده شده است.

در حالیکه کمتر از دو هفته به شروع بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ در کره جنوبی باقی مانده، وزارت بهداشت عمومی کره شمالی از مشاهده بیش از هشتاد هزار مورد تایید شده ابتلا به ویروس H1N1 یا آنفولانزای مرغی در آن کشور خبر داد.

نزدیک شدن برگزاری بازی های المپیک زمستانی امسال و شرکت مقام ها، هنرمندان، ورزشکاران و هواداران کره شمالی در این بازی ها، به نگرانی درباره سرایت و شیوع آنفولانزای مرغی در داخل مرزهای کره جنوبی دامن زده است.

سه کودک و یک بزرگسال جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

به گزارش صلیب سرخ جهانی به نقل از مقام های وزارت بهداشت کره شمالی گمان می رود بیش از ۱۲۰ هزار تن دیگر در آن کشور در معرض خطر ابتلا به آنفولانزای مرغی قرار داشته باشند.

پیونگ یانگ برای واکسیناسیون افرادی که در معرض خطر ابتلا به آنفولانزای مرغی قرار دارند و برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری مهلک از سازمان بهداشت جهانی و یونیسف درخواست کمک کرده است.

صلیب سرخ از ارسال کمک های اضطراری بالغ بر ۲۷۰ هزار دلار از جمله داوطلبان مجهز به ماسک و لباس های ویژه برای آموزش های بهداشتی در مناطقی که ابتلا به ویروس در آنجا متراکم تر است، خبر می دهد.

کره جنوبی در واکنش به آزمایش های هسته ای و موشکی کره شمالی، از سال ۲۰۱۶ به اینطرف ارسال کمک های بشردوستانه به آن کشور را قطع کرد.

وزارت وحدت کره جنوبی می گوید روند شیوع بیماری در کره شمالی و سفر شهروندان کره جنوبی به کشور همسایه و برعکس را به دقت زیر نظر دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG