لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۴

جین سیمنز، از اعضای گروه «کیس» برای نخستین بارازاسرائیل، کشور زادگاه خود دیدن می کند


جین سیمنز، از اعضای گروه «کیس» برای نخستین بارازاسرائیل، کشور زادگاه خود دیدن می کند
جین سیمنز، از اعضای گروه «کیس» برای نخستین بارازاسرائیل، کشور زادگاه خود دیدن می کند

جین سیمنز عضو گروه «کیس»، از گروه های Heavy metal برای اولین بار از اسرائیل، زادگاهی که در اوان کودکی آن را ترک کرده است دیدار می کند.

جین سیمنز در اسرائیل متولد شد اما در سن ٨ سالگی به همراه مادرش به آمریکا نقل مکان کرد. او هم اکنون برای ضبط و تکمیل بخشی از سریال تلویزیونی واقعگرایی که ماجرای زندگی او را دنبال می کند به نام «جین سیمنز فمیلی جول» Gene Simmons Family Jewel با دوست دختر و فرزندانشان در اورشلیم به سر می برند.

سیمنز که پس از بیش از نیم قرن برای نخستین بار به اسرائیل بازگشته است هنوز هم خود را یک اسرائیلی می داند و کشورهایی را که اسرائیل را تحریم کرده اند مورد نکوهش قرار می دهد: «اینجا مملکت منه. من اینجا به دنیا اومدم و بهش افتخار می کنم. کشورهایی که اسرائیل را تحریم می کنند همان کشورهایی هستند که ملت های خودشون علیه آن ها طغیان و شورش کرده است.»

پیش از این ها هنرمندانی چون «الویس کاستلو»، گروه پیکسیز و «راجر واترز» عضو گروه «پینک فلوید» Pink Floyd نیز اسرائیل را به خاطر سیاست هایش در برابر فلسطینی ها تحریم کرده و از اجرای کنسرت در این کشور خودداری کرده اند.

سیمنز در رابطه با طغیان های خودجوش و مردمی اخیر در کشورهای آفریقای شمالی و خاورمیانه می افزاید: «مردم دوست دارن آزاد باشن. نمی خوان یک رهبر مذهبی بهشون بگه چطور فکر کنن، کجا برن یا چیکار کنن و من مطمئنم این مردم دیگر حاضر نیستن کسی که خودشون اونو انتخاب نکردن بهشون حکم کنه یا توی کشورشون حکومت کنه.»

سیمنز می گوید مشغله فراوان باعث شده است که تا کنون نتواند به اسرائیل بازگردد: «آمریکا به من این فرصت رو داد که به بالاترین درجات موفقیت برسم و من هم نمی خواستم کوچکترین وقفه ای توی این کار بیاندازم. شما وقتی به اوج می رسید تازه می تونید استراحت کنید. من هم الان به آن اوج رسیده ام .»

جین سیمنز گروه «کیس» را در سال ١٩٧٠ پایه گذاری کرد. این گروه تا امروز بیش از صد میلیون صفحه فروخته است و کنسرت های آن پس از بیش از چهار دهه هنوز هم از پرفروش ترین کنسرت ها به شمار می رود.

XS
SM
MD
LG