لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۸

کتابخوان جديد کيندل فاير به قيمت ۱۹۹ دلار وارد بازار شد


کتابخوان جديد کيندل فاير به قيمت ۱۹۹ دلار وارد بازار شد
کتابخوان جديد کيندل فاير به قيمت ۱۹۹ دلار وارد بازار شد

مؤسس و مدير اجرايی شرکت اينترنتی آمازون، کتابخوان اينترنتی جديدی را موسوم به کيندل فاير و به بهای ۱۹۹ دلار به بازار، عرضه کرد. اين کامپيوتر از لحاظ قيمت با آيپد، کامپيوتر ساخت شرکت اپل، رقابت می کند.

جف بزوس، مؤسس و مدير اجرايی شرکت اينترنتی آمازون، روز چهارشنبه، کتابخوان جديد شرکت خود را به بازار عرضه کرد. اين دستگاه کيندل فاير نام دارد، صفحه آن ۷ اينچ بيشتر نيست، زاويه ديد وسيعی دارد و دارای يک پروسسور سريع است. نزديک ۱۵ اونس وزن دارد، و به اندازه ای سبک است که می توان آن را با يک دست نگهداشت.

با به بازار آمدن کتابخوان اينترنتی جديد کيندل فاير کتابفروشی زنجيره ای و غول آسای «بارنز اند نوبل» آمريکا اکنون با چالشهای بزرگتری برای شکستن بازار کتابهای اينترنتی دست به گريبان خواهد بود.

کيندل فاير که اکنون به بهای ۱۹۹ دلار به فروش می رسد، از روز ۱۵ ام ماه نوامبر آينده قرار است به فروش گذاشته شود. کيندل فاير با بهره گيری از سيستم نرم افزار «اندرويد» متعلق به شرکت گوگل، کوچکتر از آيپد، و دارای صفحه نمايشگر سياه و سفيد است. اين محصول از لحاظ رقابت، به محصول رنگی «نوک» متعلق به کتابفروشی «بارنز اند نوبل» نزديکتر است، و علاوه بر کتابخوانی دارای عملکردهای متفاوتی از جمله بازی، فيلم و پخش موسيقی است.

سارا روتمن، تحليلگر ارشد مرکز تحقيقات الکترونيکی فورستر، می گويد: آمازون با ارائه کيندل فاير، در واقع می خواهد جايگاه رقابتی خود را محفوظ نگهدارد. آمازون با معرفی خط توليد جديد کيندل با صفحه نمايشگر چند لمسی و قيمت رقابتی، فقط با «نوک» رنگی رقابت نمی کند، همه لوح رايانه ها از جمله آيپد اپل را هم به چالش می کشد.

اما رقابت با اپل چندان هم کار آسانی نخواهد بود. تا کنون بسياری تلاش کرده اند از آيپدهای اپل تقليد کنند، اما هنوز کسی موفق نشده از آن پیشی بگيرد. اپل از آوريل ۲۰۱۰ تا ژوئن ۲۰۱۱ موفق شده است ۲۹ ميليون از آيپدهای خود را به فروش برساند.

XS
SM
MD
LG