لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۲

کیمیا علیزاده پس از مهاجرت: نمی‌خواستم از پله‌های ترقی که بر پایه فساد و دروغ بنا شده بالا بروم


کیمیا علیزاده: من یکی از میلیون‌ها زن سرکوب شده در ایرانم
کیمیا علیزاده: من یکی از میلیون‌ها زن سرکوب شده در ایرانم

رسانه‌های ایران هفته گذشته تایید کردند که کیمیا علیزاده برنده مدال برنز تکواندو زنان در بازی‌های المپیک ریو، چند ماه پیش به همراه همسرش به هلند مهاجرت کرده است.

این ورزشکار سرشناس ایرانی پس از چند روز سکوت در واکنش به این شایعات در پیامی اینستاگرامی اینگونه پاسخ خود را شروع کرد: « با سلام آغاز کنم، با خداحافظی یا تسلیت؟» و سپس افزود: «سلام مردم مظلوم ایران، خداحافظ مردم نجیب ایران، تسلیت به شما مردم همیشه داغدار ایران.»

او سپس خود را «یکی از میلیون‌ها زن سرکوب شده در ایران» دانست و افزود: «اجازه دهید حالا آزادانه، هویت سانسور شده‌ام را معرفی کنم. من برایشان مهم نبودم. هیچکداممان برایشان مهم نیستیم، ما ابزاریم. فقط آن مدال‌های فلزی اهمیت دارد تا به هر قیمتی که خودشان نرخ گذاشتند از ما بخرند و بهره‌برداری سیاسی کنند، اما همزمان برای تحقیرت، می‌گویند: فضیلت زن این نیست که پاهایش را دراز کند!»

خانم علیزاده گفت نمی خواست از پله‌های ترقی که برپایه «فساد و دورغ» بنا شده بالا برود.

و ادعا کرد که کسی او را به اروپا دعوت نکرده و ادامه داد: «رنج و سختی غربت را به جان می خرم چون نمی خواستم پای سفره ریاکاری، دروغ، بی‌عدالیت و چابلوسی بنشینم. این تصمیم از کسب طلای المپیک هم سخت‌تر است. اما هر کجا باشم فرزند ایران زمین باقی می مانم. پشت به دلگرمی شما می دهم . جز اعتماد شما در راه سختی که قدم گذاشته‌ام، خواسته دیگری ندارم.»

به این ترتیب سرشناس ترین ورزشکار زن ایرانی که خود را «یکی از میلیون‌ها زن سرکوب شده در ایران» می‌داند دیگر با پرچم جمهوری اسلامی در میادین ورزشی حاضر نخواهد شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG