لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۲

موفقیت در آزمونی دشوار؛ کیم کارداشیان یک گام دیگر به حرفه وکالت نزدیک‌تر شد 


کیم کارداشیان، ستاره مشهور دنیای هنر و سرگرمی، با پشت سر گذاشتن یکی از آزمون‌های دوگانه رشته حقوق در کالیفرنیا، یک گام دیگر به حرفه وکالت در این ایالت نزدیک‌تر شد.

او با انتشار تصاویر خود در اینستاگرم، به طرفدارانش گفت که پس از چهار بار تلاش، سرانجام در آزمون نخست رشته حقوق ایالت کالیفرنیا قبول شده است.

کیم کارداشیان در پیام خود در اینستاگرم نوشت که «با نگاه کردن در آینه، واقعا به زنی که می‌بینم، افتخار می‌کنم.» و در ادامه افزود «افرادی که با پیمون مسیر در رشته حقوق آشنا نیستند، بدانند که این موفقیت آسان نبود و در اختیار من قرار نگرفت.»

او که در سال‌های اخیر فعالیت‌های مختلفی را در زمینه حمایت از اصلاحات عدالت کیفری انجام داده است، و حتی برای کمک به زندانیان به کاخ سفید رفته است، در سال ۲۰۱۹ گفت که می‌خواهد وکیل شود.

البته کیم کارداشیان به دانشگاه نرفته است و مدرک کارشناسی ندارد ولی به صورت شخصی حقوق می‌خواند و نزد وکلای برجسته‌ای در کالیفرنیا کارآموزی می‌کند؛ یکی از روش‌های جایگزینی که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارد.

او باید در آزمون دوم نیز قبول شود تا مجوز وکالت خود را در ایالت کالیفرنیا دریافت کند.

این ستاره ۴۱ ساله که در در دوران تحصیلات شخصی خود به ویروس کرونا نیز مبتلا شد، در پیامش از وکلا، استادان، و تمامی افرادی که در این دوران سخت حامی او بودند، قدردانی کرد.

هر چند که برای دریافت مجوز وکالت در کالیفرنیا نیازی به مدرک دانشگاهی نیست، ولی طی مسیر سنتی دانشکده حقوق به مراتب ساده‌تر است و با شانس موفقیت بیشتری همراه است.

وکالت حرفه آشنایی برای کارداشیان‌ها محسوب می‌شود و رابرت کارداشیان، پدر کیم نیز وکیل موفقی بود که در جریان محاکمه جنجالی او جی سیمپسون در دهه نود میلادی، از این ورزشکار مشهور دفاع کرد.

کیم کارداشیان با اشاره به اینکه بدون شک پدر فقیدش از این موفقیت احساس غرور می‌کند، او را بهترین شریک تحصیلی خود توصیف کرد.

کیم کارداشیان در پایان پیام خود از طرفدارانش خواست که هرگز تسلیم نشوند و برای رسیدن به اهداف و آرزوهای خود تلاش کنند.

او با نزدیک به ۲۷۰ میلیون طرفدار در اینستاگرم، از تأثیرگذارترین چهره‌های دنیای هنر و سرگرمی محسوب می‌شود.

هر چند که در ابتدا علاقه کیم کارداشیان به تحصیل در رشته حقوق سوژه برنامه‌های طنز آمریکا بود، ولی تلاش او برای موفقیت در این مسیر با تحسین بسیاری مواجه شده است.

XS
SM
MD
LG