لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۸

کیم کارداشیان با انتخاب یک نام برای «گن‌های زنانه» خشم ژاپنی‌ها را بر انگیخت


کیم کارداشیان نام کیمونو را برای گن های زنانه اش انتخاب کرد.
کیم کارداشیان نام کیمونو را برای گن های زنانه اش انتخاب کرد.

کیم کارداشیان، چهره مشهور تلویزیونی با برند جدید گن های زنانه که نامش را «کیمونو» گذاشته، خشم ژاپنی ها را برانگیخته است.

او در توییتی نوشته است که ۱۵ سال است روی این پروژه کار می کند.

وب سایت ارائه کیمونو از آن به عنوان راه حلی کارآمد برای زنان نام می برد و می گوید با الهام از تجربه های شخصی کیم کارداشیان طراحی شده است و با هر سایز و رنگ پوستی سازگار است.

مجموعه گن های «کیمونو» شامل گزینه های گوناگون برای لباسهای مختلف از جمله دامن و پیراهن است و آرم این برند را نیز «کانیه وست» شوهر خانم کارداشیان طراحی کرده است.

ژاپنی ها از اینکه خانم کارداشیان از نام لباس سنتی آنها برای گن هایش استفاده کرده خشمگین شده اند و با انتشار عکسهای خود در کیمونو، از اینکه او برای برند جدیدش نام دیگری انتخاب نکرده است، ابراز ناخرسندی کرده اند.

منتقدان این طرح با استفاده از هشتگ #KimOhNo می گوید خانم کارداشیان با این طرح که به هیچ عنوان الهام گرفته از کیمونوی ژاپنی نیست به ژاپنی ها بی احترامی کرده است چرا که کیمونو در فرهنگ و سنتهای ژاپنی ریشه دوانده است.

آنها می گویند در مراسم رسمی مانند فارغ التحصیلی و ازدواج کیمونو می پوشند و از کیم کارداشیان پرسیده اند چه حسی دارد اگر کسی لباس عروسی او را به عنوان لباس زیر استفاده کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG