لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۶

رهبر کره شمالی خواهر خود را برای شرکت در افتتاحیه المپیک به کره جنوبی فرستاد


کیم یو-جونگ خواهر رهبر کره شمالی.
کیم یو-جونگ خواهر رهبر کره شمالی.

همزمان با اعلام معاون رئیس جمهوری آمریکا که گفته اجازه نخواهیم داد کره شمالی از المپیک برای تبلیغات پوچ و ژست های توخالی استفاده کند، رهبر کره شمالی،‌ خواهر خود را برای دیدن بازی های المپیک زمستانی به کره جنوبی می فرستد.

وزارت وحدت کره جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد «کیم یو جونگ» از اعضای ارشد حزب حاکم کره شمالی روز جمعه به همراه هیئتی از مقام های بلندپایه کره شمالی وارد پیونگ چانگ خواهد شد. سرپرستی هیئت کره شمالی را کیم یونگ نام، رهبر تشریفاتی کره شمالی برعهده خواهد داشت. کیم جونگ اون در اکتبر ۲۰۱۶ خواهر سی ساله اش را به عضویت علی البدل دفتر سیاسی حزب حاکم درآورد.

سفر مقام های کره شمالی به المپیک زمستانی در حالی است که همزمان، مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا که برای شرکت در افتتاحیه المپیک زمستانی کره جنوبی سفر کرده، از سفر شش روزه آسیایی اش برای ملاقات با رهبران کشورهای متحد آمریکا در منطقه جهت اطمینان یافتن از هماهنگی لازم در تحریم کره شمالی و جلوگیری از تلاش های آن کشور در پنهان کردن وضعیت مردم و نقض حقوق بشر استفاده می کند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا درباره اقدام تبلیغاتی کره شمالی پیشتر گفته بود: ما اجازه نخواهیم داد که تبلیغات پوچ و ژست های توخالی و مزوّرانه ی کره شمالی، پیام و چشم انداز بازی های المپیک را تحت تاثیر قرار دهد. ما اجازه نمی دهیم کره شمالی واقعیت جاری در استثمار و بردگی کشیدن از مردم کشورش و تهدید ثبات منطقه را پشت پرچم المپیک پنهان کند.

آقای پنس روز پنجشنبه برای شرکت در بازی های المپیک زمستانی به کره جنوبی خواهد رفت.

روز چهارشنبه یک گروه ۲۲۹ عضوی چیرلیدرهای زن کره شمالی که وظیفه تشویق ورزشکاران آن کشور در بازی های المپیک را بر عهده دارند، با یونیفرم های یک شکل وارد کشور همسایه جنوبی شدند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG