لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۸

در پی قتل پویا مولایی‌راد و ناآرامی در ایذه؛ عموی کیان پیرفلک: اخبار «جعلی» در مورد خانواده کیان منتشر می‌کنند 


پویا مولایی‌راد، پسرعموی ماه‌منیر مولایی مادر كيان پیرفلک، که در مراسم تولد کیان کشته شد
پویا مولایی‌راد، پسرعموی ماه‌منیر مولایی مادر كيان پیرفلک، که در مراسم تولد کیان کشته شد

عموی کیان پیرفلک، کودک کشته شده در جریان اعتراضات سراسری سال گذشته، از انتشار اخبار «جعلی» علیه این خانواده خبر داد و بازداشت اعضای خانواده را تکذیب کرده است.

سجاد پیرفلک، عموی «کیان پیرفلک» با انتشار توییتی، اعلام کرد که «هیچ کسی» از اعضای خانواده آنها طی روزهای اخیر «بازداشت نشده» است.

عموی کیان پیرفلک همچنین تمامی اخبار منتشر شده در مورد بازداشت اعضای این خانواده در شبکه‌های اجتماعی و برخی منابع خبری را «جعلی» دانست.

کشته شدن ‎پویا مولایی‌راد، پسر عموی مادر ‎کیان پیرفلک با شلیک گلوله نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در جریان برگزاری سالروز تولد کیان در روستای «پرچستان» شهر ایذه خشم عمومی را برانگیخت و رسانه‌های حامی حکومت سعی کردند تا ماجرای این قتل را به گونه‌ای روایت و القا کنند که خانواده کیان به ویژه مادرش، را مسبب این ماجرا معرفی کنند.

سجاد پیرفلک در پاسخ به کاربری که نسبت به بی‌خبری از «ماه‌منیر» مادر سجاد پیرفلک ابراز نگرانی کرده نیز نوشته است: «پویا مولایی پسر عموی ماه منیر است و الان سوگوار ایشون هستن. در چنین شرایطی، طبیعی هست که تو مجازی فعالیت نکنه...»

کیان پیرفلک، کودک ۹ ساله اهل شهرستان ایذه‌ در استان خوزستان بود که شامگاه ۲۵ آبان‌ماه سال گذشته و در جریان اعتراضات سراسری، با تیراندازی مستقیم ماموران امنیتی جمهوری اسلامی کشته شد.

گفتنی است پسرعموی ماه‌منیر مولایی‌راد، مادر کیان پیرفلک، روز یکشنبه ۲۱ خرداد، پس از مراسمی که برای تولد ۱۰ سالگی او بر سر مزارش در شهرستان ایذه برگزار شد، با شلیک گلوله ماموران کشته شد.

منابع خبری می‌گویند پویا مولایی‌راد ۲۱ ساله بود و در روستای پرچستان ایذه که پیکر کیان در آن دفن شده است، کشته شد. در این حال، فضای ایذه و مناطق اطراف آن امنیتی گزارش شده است.

وب‌سایت «نور نیوز» رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی با انتشار توییتی ماه‌منیر مولایی راد مادر کیان پیرفلک را بسترساز کشته شدن دو نفر در جریان سالروز تولد کیان پیرفلک معرفی کرده است.

نورنیوز به نقل از جانشین پلیس خوزستان مدعی شده است که: «همزمان با فراخوان معاندان در سالروز تولد کیان پیرفلک، در یکی از ایستگاههای تامین امنیت عمومی شخصی با هویت معلوم با خودروی تیبا عمدا به پلیس حمله کرد و سروان قنبری را به شهادت رساند. پلیس هم اقدام به تیراندازی کرد که فرد مهاجم مجروح شد و در بیمارستان فوت کرد.»

در ساعات گذشته خبرگزاری‌ها و رسانه‌های وابسته به حکومت با انتشار خبرها و تصاویری از خانواده پلیس کشته شده در این رویداد، خانواده کیان پیرفلک و بخصوص مادر او را هدف حملات رسانه‌ای قرار داده‌اند.

XS
SM
MD
LG