لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۱۴

رییس کل دادگستری اصفهان: مهلت اعتراض متهمان پرونده خمینی شهر پایان یافت


رییس کل دادگستری اصفهان: مهلت اعتراض متهمان پرونده خمینی شهر پایان یافت
رییس کل دادگستری اصفهان: مهلت اعتراض متهمان پرونده خمینی شهر پایان یافت

غلامرضا انصاری، رئیس كل دادگستری استان اصفهان، می گوید مهلت اعتراض متهمان پرونده تجاوز دسته جمعی در خمینی شهر اصفهان به احکام صادر شده پایان یافت و حکم آنها برای تایید به دیوان عالی کشور ارسال شد.

آقای انصاری به خبرگزاری مهر گفت احکام متهمان در یکی از میادین اصلی خمینی شهر اجرا می‌ شود.

بهار امسال گروهی پس از ورود به یک مهمانی خانوادگی در باغی در خمینی شهر اصفهان، پس از حبس مردان در یک اتاق، به زنان تجاوز کردند. رویدادی که در رسانه های ایران بازتاب گسترده ای پیدا کرد.

چهار متهم تجاوز گروهی در خمینی شهر به اعدام در ملاء عام محکوم شدند. شمار دیگری از متهمان نیز به زندان و شلاق محکوم شده اند.

رئیس كل دادگستری استان اصفهان به خبرگزاری مهر نگفته است که آیا متهمان به احکام دادگاه اعتراض کرده اند یا خیر.

به گفته مقامات هنوز همه متهمان این پرونده که تعداد آنها ۱۵ نفر عنوان شده است، بازداشت نشده اند.

غلامرضا انصاری در مرداد ماه امسال اعلام کرد متهمان با استفاده از عناوین حاجی، سید و برادر به عنوان «بسیجی» وارد مهمانی شدند و پس از منتقل کردن مردان به یک اتاق و حبس کردن آنها، به زنان تجاوز کردند.

اما قاضی حسین رضایی، دادستان خمینی شهر اواخر خرداد ماه به سایت عبرت گفته بود متهمان «با پوشاندن صورتهای خودشان و با دردست داشتن سلاح سرد و با ایجاد رعب و وحشت وارد باغ شده و اقدام به ضرب و شتم حاضرین می کنند و متاسفانه آقایان حاضر هم هیچگونه مقاومتی صورت نمی دهند.»

شماری مقامات جمهوری اسلامی پوشش زنان شرکت کننده در مهمانی را از علل وقوع تجاوز عنوان کردند. اظهاراتی که با واکنش منفی حقوق دانان مواجه شد.

XS
SM
MD
LG