لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۴

ممنوعیت ارائه خدمات به سایت محمد خاتمی


محمد خاتمی در حال سخنرانی انتخاباتی به نفع میرحسین موسوی، اردیبهشت ۱۳۸۸ - وب سایت محمد خاتمی
محمد خاتمی در حال سخنرانی انتخاباتی به نفع میرحسین موسوی، اردیبهشت ۱۳۸۸ - وب سایت محمد خاتمی

پایگاه اینترنتی سید محمد خاتمی، رییس جمهوری سابق ایران می گوید از فعالیت این سایت در داخل ایران جلوگیری شده است. به نوشته این سایت، «کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه» بر اساس تصمیمی که در روز چهارشنبه ۱۲ آبان ماه ۱۳۸۹ گرفت، از ارائه خدمات میزبانی به سایت محمد خاتمی در داخل جلوگیری خواهد کرد.

به نوشته سایت رییس جمهوری سابق ایران، این تصمیم بصورت رسمی ابلاغ شده است. سایت شخصی سید محمد خاتمی نوشته است که از بدو شروع فعالیت خود، تنها افکار و دیدگاه های رییس جمهوری سابق ایران و اخبار مرتبط با وی را منتشر کرده است.

کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در محل دادستانی تشکیل جلسه می دهد و وظیفه تصمیم گیری درباره فیلتر شدن سایت های اینترنتی در ایران را بر عهده دارد. در راس این نهاد، دادستان کل کشور قرار دارد و رئيس سازمان صدا و سيما و فرمانده نيروی انتظامی نیز از اعضای آن به شمار می روند.
از زمان روی کار آمدن محمود احمدی نژاد، رسانه ها و مطبوعات حامی اصلاح طلبان با محدودیت های بیشتری مواجه شدند. این محدودیت ها به دنبال اعتراضات خیابانی به نتیجه انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در ایران افزایش یافت.

دولت ایران پیش از این جلوی فعالیت روزنامه های کلمه سبز، وابسته به میرحسین موسوی و اعتماد ملی وابسته به مهدی کروبی را گرفته بود. اقدام اخیر قوه قضاییه، تازه ترین تلاش های دولت برای جلوگیری از پخش اخبار و نظرات شخصیت های اصلاح طلب قلمداد می شود.

محمد خاتمی از نحوه برخورد نیروهای امنیتی با چهره های سیاسی اصلاح طلب و معترضان به نتیجه انتخابات انتقاد کرده بود. در جریان اعتراضات سال گذشته، بسیاری از شخصیت های سیاسی نزدیک به وی بازداشت و زندانی شدند.

XS
SM
MD
LG