لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۰۰

خامنه ای: اصول گرایان یک لیست واحد انتخاباتی بدهند


غلام علی حداد عادل از تمایل آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی برای ارائه یک لیست واحد انتخاباتی از سوی اصول گرایان خبر داده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره گفته های رهبر جمهوری اسلامی، قبیله گرایی و وجود دو گرايش موسوم به جريان سبز و جریان انحرافی را دو خطر اصلی پیش روی اصول گرایان دانسته است.

اظهار نظر آیت الله خامنه ای در حالی از زبان غلام علی حداد عادل مطرح میشود که جدا از حضور حامیان جنبش موسوم به سبز و جریان موسوم به انحرافی، نگرانی های دیگری نیز در اردوی محافظه کاران حامی رهبری به چشم میخورد.

جریان موصوم به «جبهه پایداری»، با حضور برخی از وزرای برکنار شده دولت محمود احمدی نژاد و محوریت محمدتقی مصباح یزدی و حمایت مالی صادق محصولی، یکی از جریانهای نوظهوری است که با انتخاب مسیری متفاوت از محافظه کاران سنتی، نگرانی هایی را بر ای آنها بوجود آورده است.

وبسایت «خبر آنلاین» نزدیک به علی لاریجانی امروز در مطلبی با اشاره به نحوه عملکرد این جبهه نوشته است، «درحالی که اصولگرایان بر طبل وحدت و محوریت جامعتین می‌​کوبند، جبهه پایداری، ساز ناکوکی با جریان وحدت می‌​نوازد.»

برخی از وبسایت های نزدیک به محافظه کاران نیز نوشته اند که جبهه پایداری حاضر به حضور در جلسات هماهنگی با «جامعتین» به رهبری آیت‌الله مهدوی کنی نشد، بلکه در مقابل شرط‌هایی نيز برای آن تعیین کرده است.

خبرگزاری ایسنا در گزارش امروز خود با عنوان «جبهه پايداري در اركستر جريان اصولگرايان چه سازي مي‌زند؟» ضمن تایید تعیین این شروط نوشته است، از جمله شروط جبهه پایداری افزایش سهم این جبهه در انتخابات پیش رو است.

برخی از وبسایت های نزدیک به محافظه کاران گزارش داده اند که جامعتین نه تنها هیچ یک از شروط «جبهه پایداری» را نپذیرفت‌، بلکه نام صادق محصولی را به عنوان یکی از سه نماینده «چبهه پایداری» برای عضویت در کمیته ۷+۸ حذف کرده است.

به گفته همین منابع برخی از محافظه‌کاران «جبهه پایداری» راجریانی مشکوک میدانند و معتقدند که این جبهه در پشت صحنه با محمود احمدی‌نژاد و جریان انحرافی مرتبط بوده و از جانب آنها هدایت میشود.

هفته پیش وبسایت «صراط نیوز»، پایگاه خبری نزدیک به روزنامه کیهان از دیدار صادق محصولی از جانب جبهه پایداری با محمود احمدی‌نژاد خبر داده بود اما ساعاتی بعد و بنا به دلایل نامعلوم این خبر از خروجی صراط نیوز حذف شد.

پس از آن حسین علوی سردبیر صراط نیوز از اين مقام کناره‌گیری کرد و با انتشار مطلبی، مجددا بر انجام این دیدار تاکید گذاشت و پرسش هایی را نیز در خصوص حمایت های مالی صادق محصولی از جبهه پایداری مطرح کرد.

انتخابات اسفند ماه جاری اولین انتخابات پس از انتخابات بحث انگیز ریاست جمهوری سال 88 است. از این رو نحوه برگزاری و نتیجه آن برای تمامی جریانهای حاضر در عرصه سیاسی ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

XS
SM
MD
LG