لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۵

زندانيان مورد عفو آيـت الله خامنه ای در سال نو سياسی نيستند


زندانيان مورد عفو آيـت الله خامنه ای در سال نو سياسی نيستند
زندانيان مورد عفو آيـت الله خامنه ای در سال نو سياسی نيستند

بر خلاف سالهای گذشته زندانیانی که درخواست عفو و یا تخفیف مجازات آنها مورد تایید رهبر جمهوری اسلامی قرار گرفته، سیاسی نیستند. بمناسبت دوازدهم فروردین موسوم به روز جمهوری اسلامی ، ۶۰۱ تن از زندانیان دادگاههای ایران مورد عفو یا تخفیف مجازات قرار گرفتند.

در خبری ديگر محمد حسینی، وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی، نسبت به ایجاد فضای غیراسلامی در ایران هشدار داده و گفته است کسی که به اسلام اعتقاد ندارد باید با او تسویه حساب کرد. وی افزود امسال برای این تسویه حساب، پولی کنار گذاشته شده است.

کامران دانشجو وزیر علوم نيز گفته است پروژه اسلامی کردن دانشگاه ها مهمترین برنامه وزارتخانه در سال جدیداست. آقای دانشجوگفته است دانشگاه ها از نظر شکل و محتوا به آموزه ها و ارزش های اسلامی نزدیک خواهند شد.

در همين حال یک صفحه از شاهنامه فردوسی شاه تهماسبی درحراج ساتبی لندن ۱۲ میلیون تومان به فروش رفت. مسؤل حراج، برگ به فروش رفته شاهنامه را برترین اثر تصویری دستنویس و یکی از بزرگترین اثرهای هنری جهان قلمداد کرده است. دراین صفحه مینیاتوری، فریدون پادشاه اسطوره ای ایران، شجاعت پسرانش را درمقابله با یک اژدها، آزمایش می کند.

XS
SM
MD
LG