لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۹

سقوط آزاد دو تن از ورزشکاران امارات متحده از برج خليفه


سقوط آزاد دو تن از ورزشکاران امارات متحده از برج خليفه
سقوط آزاد دو تن از ورزشکاران امارات متحده از برج خليفه

برج خليفه دبی، فانوس دريايی مدرن خليج فارس در زمانه بحران اقتصادی دامنگير اميرنشينها، و با هزينه ای نزديک به يک و نيم ميليارد دلار گشايش يافت

برج خليفه دبی، فانوس دريايی مدرن خليج فارس در زمانه بحران اقتصادی دامنگير اميرنشينها، و با هزينه ای نزديک به يک و نيم ميليارد دلار گشايش يافت.

مالکان بنا با توجه به رکود بازار امارات احتمال می دهند اين بلندبرج تا سالها نتواند از همه ظرفيت و امکانات خود بعنوان يک شهر مدرن آسمانی بهره مند شود؛ هرچند مالکان گفته اند در تلاشند به هر راهی که شده و هرچه زودتر، اين برج را به سوددهی برسانند تا مانع از تبديل آن به شهر ارواح شوند.

يکی از اين راهها دعوت از ناصر نيادی و عمر حقلان، دو تن از ورزشکاران امارات متحده بود تا از ارتفاع ۶۷۲ متری اين برج خليفه سقوط آزاد داشته باشند. ورزشی بس خطرناک و دلهره آور، هرچند مطمئن که تنها مهارت و جسارت نترسيدن از ارتفاع را می طلبد.

ناصر سه سال پيش بعنوان قهرمان امارات متحده در رشته سقوط آزاد شده بود و عمر نيز پيش از اين از بام برجهای دوگانه پتروناس در کولالامپور مالزی به پايين پريده بود. برجهای دوگانه پتروناس سومين برج بلند جهان بشمار می آيند. اين دو تن پيش از اين، نيز از قله اورست به پايين پريده بودند.

به گفته نماينده مالک برج، سقوط آزاد از برج خليفه، که با حضور گزارشگران رسانه های جهان صورت گرفت، تبليغی جهانی برای شناساندن برج تازه گشايش يافته بود و اميد می رود باعث جلب توجه سرمايه گذاران جهانی در اين برج شود.

برجی که برخوردار از اتاقهای لوکس هتل، دفترهای بازرگانی، آپارتمانهای مسکونی، بازارهای خريد و فروش کالاهای گوناگون و استخرهای بزرگ، زمين تنيس، و ديگر ورزشهاست.

XS
SM
MD
LG