لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۷

بازداشت دوباره خالد پیرزاده، فعال سیاسی و انتقال او به مکانی نامعلوم


خالد پیرزاده، در بیمارستان پس از آزادی از زندان
خالد پیرزاده، در بیمارستان پس از آزادی از زندان

منابع خبری روز سه‌شنبه ۲۸ شهریور از بازداشت خالد پیرزاده، زندانی سیاسی سابق توسط نیروهای حکومتی در اهواز و انتقال او به مکان نامعلومی خبر دادند.

هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر به نقل از یک منبع مطلع نزدیک به خانواده پیرزاده اعلام کرد که خالد پیرزاده ساعت چهار بامداد روز سه‌شنبه در فرودگاه شهر اهواز بازداشت شده اما از دلایل بازداشت، محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه او اطلاعی حاصل نشده است.

«خالد پیرزاده» قهرمان سابق بدنسازی ایران، خرداد ۱۳۹۸ توسط نیروهای حکومتی بازداشت و بهمن‌ همان سال توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «محمد مقیسه»، به اتهام «اجتماع و تبانی» و «توهین به رهبری»، به هفت سال حبس تعزیری محکوم شد.

این قهرمان بدنسازی که در سال ۲۰۱۸ در مسابقات «فدراسیون جهانی بدن‌سازی و تناسب‌اندام» سنگاپور، مقام سوم را کسب کرده بود در طول دوران زندان بارها دست به اعتصاب غذا زد و در دی ماه ۱۴۰۰ در اعتراض به وضعیتش پلک چشم راست خود را دوخت.

او بهمن ۱۴۰۱ در حالی که توانایی راه رفتن نداشت و وضعیت جسمانی‌اش به دلیل آسیب نخاعی ناشی از شکستگی مهره‌های کمر و همچنین اختلال اضطراب، وخیم گزارش شده بود، از زندان آزاد شد.

XS
SM
MD
LG