لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۳۳

همکاریهای مشترک تئاتری لندن نیویورک با همکاری سم مندس و کوین اسپیسی


همکاریهای مشترک تئاتری لندن نیویورک با همکاری سم مندس و کوین اسپیسی
همکاریهای مشترک تئاتری لندن نیویورک با همکاری سم مندس و کوین اسپیسی

سم مندس کارگردان تئاتر و سینما، که به خاطر نخستین ساخته سینمایی اش «زیبایی آمریکایی» برنده بهترین اسکار کارگردانی شد، همراه با کوین اسپیسی، بازیگر و تهیه کننده مطرح هالیوود نمایشنامه «ریچارد سوم» شکسپیر را در چارچوب همکاریهای مشترک تئاتری لندن و نیویورک در این دو شهر به صحنه خواهند برد.

سم مندس زاده انگلیس، افزون بر اسکار کارگردانی برنده جایزه معتبر تئاتری «لارنس آلیور» لندن شده است. او هم اینک تالار نمایشی «بم» بروکلین نیویورک را مدیریت می کند که به اجرای نمایش های هنری برای مخاطبان نیویورکی می پردازد. نمایش «باغ آلبالو» اثر آنتوان چخوف یکی از نخستین کارهای نمایشی سم مندس بوده که بار دیگر و در ادامه همکاریهای میان لندن و نیویورک در این دو شهر به صحنه خواهد رفت.

نمایش ریچارد سوم با بازی کوین اسپیسی و کارگردانی سم مندس در تابستان آینده نخست در تئاتر «اولد ویک» لندن به صحنه می رود، سپس تالار «بم» بروکلین نیویورک مکان اجرای این نمایش خواهد بود.

این بخشی از پیمان همکاریهای دوجانبه سه ساله معروف به «بریج پروجکت» است که «اولدویک» لندن، آکادمی موسیقی بروکلین و تالار بم بروکلین متعلق به سم مندس آن را اجرا می کنند.

کوین اسپیسی که خود از کارگردانان هنری اولدویک لندن است می گوید سم مندس همراه با جیو میلیلو و من درباره اجرای هرچه زودتر این نمایش هیجان زده هستیم.

این همکاری نشانگر اهمیت صحن نمایش و تئاتر برای هنرمندانی ست که درهای هالیوود بر روی آنان گشوده شده با این همه عشق به هنر نمایش آنان را ترغیب کرده همچنان به اجرای نمایش بر صحنه و حضور زنده مخاطبان ادامه دهند.

دادوستد فرهنگی میان شهرهای بزرگ در زمینه اجراهای مشترک و دعوت از مخاطبان برای شرکت در این پروژه ها نه تنها به هنرمندان این رشته ها امکان بروز خلاقیت های هنری شان را داده؛ بلکه امکان بزرگتری برای مخاطبان فراهم می آید تا از کارهای هنری مورد نظرشان لذت برند.

XS
SM
MD
LG