لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۶

جان کری به انتقادها علیه خود پاسخ داد؛ ملاقات با محمدجواد ظریف خیلی کوتاه بود


جان کری، وزیر خارجه قبلی ایالات متحده آمریکا در واکنش به گفته‌های مایک پمپئو در خصوص این که با ایرانی‌ها در تماس بوده، گفت: من در کنفرانس مونیخ وزیر امور خارجه ایران را خیلی کوتاه و برای چند دقیقه دیدم، ولی هیچ‌ حرفی در مورد این که چه بکنند و چه نکنند، با او نزدم.

آقای کری که برای بزرگداشت ۷۹‌ امین سالگرد عملیات پیاده سازی نیروها در نورماندی در فرانسه به سر می‌برد، روز پنجشنبه ۱۶ خرداد در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی و در پاسخ به این پرسش که آیا هیچ وقت کانالی پشت پرده با ایران داشته گفت: «نه. از وقتی که تصمیم گرفته شد آمریکا از توافق (اتمی) خارج شود، هیچ رابطه پشت پرده‌ای در کار نبوده است. »

پیشتر رئیس جمهوری آمریکا و همچنین مایک پمپئو در دوم خرداد، نسبت به ارتباط جان کری با مقام های جمهوری اسلامی هشدار داده بودند.

جان کری روز پنجشنبه همچنین به سی‌ان‌بی‌سی گفت: «من فقط با یک ایرانی، آن زمان که اعلام شد خروج از توافق انجام می‌شود، حرف زدم. ولی متعاقب آن دیگر هیچ حرف و گفت‌و‌گویی نبوده است. داشتن گفت‌وگو در محافل عمومی برای سناتورها یا وزیران سابق رایج است، چرا که می‌خواهند از اوضاع آگاه باشند.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG