لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۰

پيام وزير امور خارجه آمريکا بمناسبت نوروز


پيام جان کری، وزير امور خارجه آمريکا بمناسبت نوروز:

افتخار است که من در آرزوهای گرم برای تندرستی و رفاه مردم ايران و همه کسانی که نوروز را در سراسر جهان جشن می گيرند به باراک اوباما رييس جمهوری آمريکا بپيوندم.

آنگونه که شما با عزیزان خود در کنار سفره هفت سين گردهم می آييد، ما افتخار می کنیم که بگوييم بسیاری از آمریکایی ها، در جشن نوروز به شما می پيوندند. امسال، ما یک بار دیگر سهم برجسته آمریکاییان ایرانی تبار و دانشجویان ایرانی در آمريکا را يادآوری می کنيم که منعکس کننده تاریخ غنی و فرهنگ پربار شما است. من به ايرانيان-آمريکايی در خانواده خود افتخار می کنم و از آنها برای غنی ساختن زندگی ام سپاسگزارم.

با وجود سابقه دشوار دهه گذشته میان آمريکا و ایران، فرصت برای راه های دیپلماتیک جهت کاهش تنش ها و بی اعتمادی، و همچنين به منظور حفظ منافع متقابل مردم هر دو کشور وجود دارد.

همانطور که پرزیدنت اوباما تاکيد کرده است، ما قویا متعهد به حل و فصل اختلافات بین ایران و آمريکا، و تلاش برای دستيابی به یک روز جدید در ارتباط با هم، کار می کنيم. ما صمیمانه امیدواریم که رهبران ایران نه تنها به تعهدات خود به جامعه بين المللی بلکه به مردم خود عمل کنند، به طوری که ایران بتواند جایگاه صحیح خود را در جامعه بين الملل بدست آورد و مردم ایران بتوانند از فرصت ها و آزادی های مشابهی که ديگران در اقصی نقاط جهان از آن برخوردارند، لذت ببرند.

ماه گذشته، آمریکایی ها و ایرانی ها برای نشان دادن ورزشکاری برجسته و رفاقت در تشک کشتی در تهران گرد هم آمدند. در این نوروز، ما دوست داریم تا تمایل خود را برای ادامه ساختن روابطی محکم بين مردم برای ارتقاء درک و تفاهم بیشتر، صلح و پیشرفت تصریح کنيم.

اميدوارم این سال نو با احساس تازه ای از امید و تعهد به صلح و آزادی های اساسی پر شود. از طرف ایالات متحده آمريکا، ما بهترین آرزوهای خود را برای یک سال جدید شاد و مرفه می فرستيم. نوروزتان مبارک!
XS
SM
MD
LG