لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۰

جان کری برای درمان به بوستون منتقل می شود


جان کری، نفر دوم از سمت چپ - ۱۶ مارس ۲۰۱۵ لوزان سوئیس
جان کری، نفر دوم از سمت چپ - ۱۶ مارس ۲۰۱۵ لوزان سوئیس

جان کری، وزیر خارجه آمریکا پس از مجروحیت در یک حادثه دوچرخه سواری، امروز دوشنبه اول ژوئن به بوستون منتقل می شود.

جان کری روز یکشنبه در حین دوچرخه سواری در نزدیکی مرز فرانسه و سوییس، زمین خورد و از ناحیه ران دچار شکستگی شد.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، آقای کری بلافاصله با هلیکوپتر به بیمارستانی در ژنو منتقل شد و قرار است روز دوشنبه برای مداوا به بوستون منتقل بشود.

پزشکی که پیشتر آسیب دیدگی جان کری از ناحیه لگن خاصره را مورد مداوا قرار داده بود، این بار هم وظیفه درمان و مراقبت از وزیر خارجه آمریکا را بر عهده خواهد داشت.

جان کری برای گفتگوهای اتمی با جواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران به ژنو رفته بود.

جان کری، ۷۱ ساله، که به دوچرخه سواری علاقه زیادی دارد، در منطقه آلپ فرانسه مجروح شد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همان روز گفت که استخوان ران راست آقای کری در حادثه شکسته شد اما وضعیت او خطرناک نیست.

وزیر خارجه آمریکا قرار بود روز یکشنبه به اسپانیا برود و سپس برای شرکت در مذاکرات در مورد گروه «دولت اسلامی» راهی پاریس شود. اکنون قرار است تونی بلینکن، قائم مقام آقای کری، به نمایندگی از طرف آمریکا در این نشست شرکت کند.

ماری هارف، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه در پاسخ به گمانه زنی های مربوط به تأثير احتمالی شکستگی پای وزير خارجه آمريکا بر روند نهايی مذاکرات اتمی ايران گفت، مذاکرات طبق برنامه از پيش تعيين شده در تاريخ ۹ تير انجام خواهد شد.

ماری هارف در پاسخ به سئوال خبرنگاران در مورد آمريکاييان زندانی در ايران و اينکه آيا موضوع آنها در مذاکرات ژنو ميان وزرای خارجه ايران و آمريکا هم مطرح شده است يا نه گفت، مسئله آنها هر بار و در هر جلسه، هميشه مطرح شده است، اما آمريکا در عين حال سعی می کند اين مسئله را جدا از برنامه اتمی ايران نگه دارد.

XS
SM
MD
LG