لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۰

رهبر الشباب خواستار حمله عليه کنيا شد


رهبر الشباب خواستار حمله عليه کنيا شد
رهبر الشباب خواستار حمله عليه کنيا شد

شيخ مختار روبو، رهبر الشباب در سومالی، از پيروان خود خواسته است برای تلافی جويی نسبت به عمليات سربازان کنيايی در سومالی که با هدف متوقف کردن ستيزه جويان اسلامگرا صورت گرفته است، در داخل کنيا انفجارهای بزرگ راه بياندازند. رهبر الشباب می گويد: فقط پرتاب نارنجک کافی نيست و انفجارهای بزرگ دردناک بايد انجام داد.

نیروهای نظامی کنیا روز پنجشنبه در ادامه پیگرد عوامل گروه الشباب در خاک سومالی، با شورشیان این گروه درگیر شدند. برپایه بیانیه ارتش کنیا، نیروهای آن کشور در حومه یک شهر جنوبی سومالی مورد حمله یک گروه ٤۵ نفره شورشیان الشباب قرار گرفتند. به گفته ارتش کنیا در اين درگیری ۹ تن از اعضای الشباب کشته و شماری زخمی شدند.

ارتش کنیا همچنین از حمله جنگنده های آن کشور به یک اردوگاه آموزشی الشباب، تصرف شهری به نام بوسار و پیشروی در دو جبهه دیگر نبرد با الشباب، خبر داد.

در همین حال حمله راکتی به یک خودرو حامل کارمندان دولتی کنیا در نواحی نزدیک به مرز آن کشور با سومالی سبب مرگ دستکم ۴ تن از سرنشینان خودرو شد. به گفته پلیس حمله به خودروی حامل مقام های امنیتی و وزارت آموزش و پرورش کنیا در منطقه «ال واک» در مجاورت مرز کنیا با سومالی، رخ داد.

کنیا گروه الشباب را مسئول آدم ربایی های اخیر در آن کشور می داند. روز گذشته یک عضو دستگیر شده الشباب اعتراف کرد در یکی از دو حمله نارنجکی روزهای گذشته در نایروبی، پایتخت، که یک کشته و بیش از ۲٠ زخمی به جا گذاشت، نقش داشته است.

XS
SM
MD
LG