لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۷

حمايت کنيا از منشور پايان دادن به گرسنگی در جهان


حمايت کنيا از منشور پايان دادن به گرسنگی در جهان
حمايت کنيا از منشور پايان دادن به گرسنگی در جهان

رايلا اودينگا، نخست وزير کنيا، مبارزه برای پايان دادن به گرسنگی در جهان را آغاز می کند.

رايلا اودينگا برای جلوگيری از تکرار قحطی کشورهای شاخ آفريقا منشوری را به منظور پايان دادن به گرسنگی مفرط در جهان، امضا کرده است.

در حالی که روز شنبه در يک نشست جانبی در سازمان ملل متحد مساله مقابله با قحطی و گرسنگی در کشورهای شاخ آفريقا و امدادرسانی مورد گفتگو قرار گرفت نخست وزير کنيا با مديران سازمان های غيرانتفاعی و باب گلدوف، خواننده و فعال بشردوست ايرلندی، ملاقات کرد تا منشوری را که توسط اين سازمان های غيرانتفاعی بشردوست تهيه شده بود، امضا کند.

رايلا اودينگا می گويد: قحطی حمله به وجدان نوع بشر است؛ در حالی که می توان از خشکسالی جلوگيری کرد، نبايد اجازه داد مردم گرسنگی بکشند و از گرسنگی بميرند. اين زمان برای منشوری که من امروز امضا می کنم بسيار مناسب است. مصيبتی که به زندگی ده ها هزار نفر در شش ماه گذشته پايان داده رهبران منطقه ما را واقف بر آن کرده که سيستم حاضر جلوگيری از قحطی، کارساز نيست.

باب گلدوف چالش های اجتماعی اخير جهان از جمله گرسنگی را ناشی از ضعف مديريت و رهبری دولت ها خواند.

مايکل اليوت، رييس سازمان غيرانتفاعی «وان» گفت: هدف اين منشور جلوگيری از قحطی ناشی از خشکسالی، بالا رفتن قيمت آذوقه، و جنگ است.

مايکل اليوت گفت: ميزان اين بحران در شرق آفريقا واقعا هراسناک است. زيرا هم قابل پيش بينی بود وهم قابل جلوگيری. اين منشوری که امروز امضا می کنيم فرآورده خشم است. خشم از اين که اين مصيبت قحطی باز هم روی داده است. خشم از اين که می توان از اينگونه مصيبت ها جلوگيری کرد. ولی اين بار ما از آن جلوگيری نکرديم.

مايکل اليوت افزود هر کشور، دولت و سازمانی مسئول است اطمينان حاصل کند که هرگز قحطی در چنين مقياسی روی ندهد.

برخی راهکارهای مطرح شده در اين منشور عبارتند از: هشدار بين المللی به مساله خشکسالی های قريب الوقوع، حمايت از توليد آذوقه در محل، کاهش قيمت آذوقه، حمايت از فقيران و کسانی که آسيب پذيرند، و تلاش برای جلوگيری از برخوردهای مسلحانه.

XS
SM
MD
LG