لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۰

مهاجمان الشباب ۳۶ کارگر غیرمسلمان در کنیا را کشتند


در پی قتل ۳۶ کارگرغیرمسلمان معدن توسط گروه‌های افراطی اسلامگرا، رئیس جمهوری کنیا در حکمی وزیر کشور را برکنار کرد و همزمان استعفای رئیس پلیس آن کشور را نیز پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، حدود ۵۰ مرد مسلح از سومالی، در نخستین ساعات بامداد سه‌شنبه هنگامی که کارگران درخواب بودند، به چادرهای آنها حمله برده و ۳۶ نفر را کشتند. در این حمله، مانند حمله‌ای که ده روز پیش درهمین ناحیه به یک اتوبوس مسافری شد، غیرمسلمانان هدف قرار گرفتند.

این گزارش به نقل از پلیس و شاهدان حاکی است قتل‌ها در بخش ماندرا در نزدیکی مرز سومالی صورت گرفت و مهاجمان بلافاصله از محل گریختند.

گروه الشباب، که سال‌هاست برای تاسیس یک حکومت اسلامی در سومالی می‌جنگد، مسئولیت حمله را بر عهده گرفت. یک سخنگوی این گروه گفت حمله اخیر، پاسخی به حضور سربازان کنیا در سومالی و حملات هوایی اخیر در آن منطقه بود.

الشباب عهد کرده است به کنیا به دلیل اعزام نیروی نظامی به سومالی برای جنگ با شورشیان حمله کند. ارتش کنیا در اکتبر ۲۰۱۱ به سومالی اعزام شد و از آن هنگام کنیا شاهد یک رشته انفجار و تیراندازی که به الشبات نسبت داده می‌شود، بوده است.

در پی برکناری وزیر کشور کنیا توسط رئیس جمهوری، یک سیاستمدار مخالف و ژنرال بازنشسته ارتش جایگزین او شد. وی همچنین مردم را به اتحاد فراخواند و از رهبران تمام جناح‌ها خواست برای مقابله با دشمن متحد شوند.

XS
SM
MD
LG