لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۲

جوایز مرکز «هنرهای نمایشی کندی» اهدا شد: از یک رقصنده تا یک خواننده کوبایی‌تبار


مراسم اهدای جوایز افتخاری مرکز هنرهای نمایشی کندی در واشنگتن برگزار شد.این، عالی ترین عنوانی است که هر سال به چهره های فرهنگی و هنری آمریکا اهدا می شود و افتخاری بزرگ برای هنرمندانی است که این جایزه را دریافت می کنند.

جوایز امسال مرکز کندی برای تقدیر از یک عمر دستاورد فرهنگی و هنری، به «کارمِن دو لاوالده» رقصنده و رقص نگار، «گلوریا استفان» خواننده کوبایی تبار، «ال ال کول جِی» رپر، «لیونل ریچی» خواننده و آهنگساز و «نورمن لیر» نویسنده و تهیه کننده اهدا شد.

این، نخستین باری است که این عنوان افتخاری به هنرمندی کوبایی تبار و یک خواننده موسیقی رپ اهدا می شود.

خانم استفان در سخنانش به مهاجر بودن خود اشاره کرد و از اهمیت مهاجرپذیری ایالات متحده که به افرادی مانند او فرصت پیشرفت می دهد صحبت کرد.

مراسم اهدای جوایز مرکز هنرهای نمایشی کندی اغلب با حضور رئیس جمهور آمریکا و همسرش برگزار می شود.

امسال، به دلیل مخالفت برخی از هنرمندان حاضر در مراسم با مواضع سیاسی پرزیدنت ترامپ و زمزمه آنها برای تحریم مهمانی شام کاخ سفید که پس از اجرای مراسم برگزار می شود، رئیس جمهور و بانوی اول در مراسم شرکت نکردند.

آقای ترامپ و همسرش ملانیا اعلام کردند که ترجیح می دهند مراسم بدون رنگ و بوی سیاسی برگزار شود و از همین رو در مراسم امسال شرکت نکردند.

این، چهارمین بار در تاریخ چهل ساله مراسم تجلیل از هنرمندان در مرکز کندی بود که مراسم بدون حضور خانواده اول آمریکا برگزار شد.

هنرمندان پس از مراسم در مهمانی شامی که در وزارت خارجه آمریکا و به میزبانی «رکس تیلرسون»، وزیر امور خارجه ترتیب یافت شرکت کردند.

«مریل استریپ»، «کوئین لاطیفا» و «ایوا لانگوریا» از جمله کسانی بودند که جوایز را اهدا کردند. مراسم امسال با اجرای هنرمندانی چون استیوی واندر و بالرین مشهور «میستی کوپلَند» همراه بود.

XS
SM
MD
LG