لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۱۰

کيهان ديدار نمايندگان اصلاح طلب با خاتمی را حرکتی خيانت گونه توصيف کرد


کيهان ديدار نمايندگان اصلاح طلب با خاتمی را حرکتی خيانت گونه توصيف کرد
کيهان ديدار نمايندگان اصلاح طلب با خاتمی را حرکتی خيانت گونه توصيف کرد

روزنامه کیهان دیداراخیر نمایندگان اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی با سید محمد خاتمی، رییس جمهوری پیشین ایران، را مصداق بارز «حرکتی خیانت گونه» توصیف کرده و از آن به عنوان «جرم بزرگ» نمایندگان مجلس یاد کرده است.

حسین شریعتمداری، مدیرمسؤل و نویسنده کیهان، در سرمقاله خود در آن نشريه محمد خاتمی را ستون پنجم اسراییل خوانده است و ضمن اشاره به اعتراضات سال گذشته، می نويسد آقای خاتمی به همراه میرحسین موسوی، نخست وزیر دوران هشت سال جنگ ایران و عراق، با «جريانات تروريستی و مخالف اسلام» ائتلاف كرده بودند.

مدیرمسؤل کیهان در پایان سرمقاله خود می گويد: «چه دیدار نمایندگان اصلاح طلب با محمد خاتمی آگاهانه بوده باشد چه نا آگاهانه، شورای نگهبان بدون تردید حق ندارد صلاحيت آنها را برای ورود دوباره به مجلس تایید کند.»

پیش از این محمد خاتمی، رییس جمهوری سابق ایران، آزادی زندانیان سیاسی و برگزاری انتخابات آزاد را از جمله شروط اصلاح طلبان برای شرکت در انتخابات بعدی عنوان کرده بود.

اما روزنامه خراسان نیز در همین رابطه، سخنان آيت الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان را منتشر کرده است که بدون نام بردن از محمد خاتمی گفته است احتياجی به حضور کسانی که شرط گذاشته اند در انتخابات نيست. آيـت الله جنتی که در جلسه ای موسوم به همایش سراسری مسئولان ستادهای دهه فجر صحبت می کرد، گفته است که هنوز خواص بی بصيرت طمع بازگشتن به صحنه را دارند، و پررويی برخی از آنان حد و حصری ندارد.

به گفته دبیر شورای نگهبان، کسانی که برای حضور در انتخابات شرط تعيين می کنند نيازی به حضورشان در صحنه نيست و خواب آن ها تعبير نمی شود و لازم نيست اين افراد به صحنه تشريف بياورند و بهتر است همان طور که کنار کشيده بودند اکنون نيز کنار بروند.

XS
SM
MD
LG