لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۹

کيهان: چرا نظام به «سران فتنه» اجازه يک راه پيمايی جداگانه را نمی دهد؟


کيهان: چرا نظام به «سران فتنه» اجازه يک راه پيمايی جداگانه را نمی دهد؟
کيهان: چرا نظام به «سران فتنه» اجازه يک راه پيمايی جداگانه را نمی دهد؟

روزنامه کيهان چاپ تهران با انتشار مطلبی تلاش کرده است به اين پرسش پاسخ بدهد که چرا نظام به آنهايی که «سران فتنه» می نامد اجازه يک راه پيمايی جداگانه را نمی دهد تا به قولی وزن جريان ها مشخص شود؟

مطلب کيهان سپس اينطور ادامه پيدا می کند که يك نقطه شروع مناسب، اين است كه توجه كنيم نظام اتفاقا بيش از اين به روشنی و صراحت تمام نشان داده كه هيچ واهمه ای از اين كه به گروه های مختلف سياسی اجازه خودنمايی در خيابان را بدهد، ندارد، با اين كه می داند- و بديهی هم هست- كه در كشوری كه مكانيسم های انتخاباتی برای جابجايی قدرت بين گروه های سياسی وجود دارد و تكليف همه چيز پای صندوق های رأی مشخص می شود ديگر نيازی به قشون كشی خيابانی نيست.

در ادامه اين مطلب، کيهان، يکی از دلايل خودداری وزارت کشور از صدور مجوز برای راه پيمايی اصلاح طلبان را خشونت طلبی معترضان عنوان کرده است.

روزنامه ابتکار نيز پيام عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، را به سران به اصطلاح فتنه، به چاپ رسانده است و اقدام ميرحسين موسوی و مهدی کروبی در دعوت به راه پيمايی روز دوشنبه ۲۵ بهمن را موجب زحمت، حکومت توصيف کرده است. آقای جعفری دولت آبادی درحاشيه راه پيمايی روز جمعه تهران بی آنکه از آقايان موسوی و کروبی نام ببرد گفته است: «سران فتنه عرض خود می برند و زحمت ما می دارند.»

در خبری ديگر دادسرای جديد فرهنگ و رسانه از روز يکشنبه در ايران آغاز بکار کرد. عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، حوزه وظايف اين اداره را رسيدگی به جرائم فرهنگی، سينما، راديو و تلويزيون، شبکه های اجتماعی، سايت های اينترنتی، سرگرمی، طبيعت و محيط زيست، اعلام کرد.

XS
SM
MD
LG