لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۴۱

چه کسانی در بریتانیا مخالف اجرای مراسم ازدواج پرنس ویلیام و کیت میدلتون هستند؟


Shwe Man, speaker of the Lower House of parliament attends the Lower House meeting, in Naypyitaw, Burma, April 23, 2012. (Reuters)
Shwe Man, speaker of the Lower House of parliament attends the Lower House meeting, in Naypyitaw, Burma, April 23, 2012. (Reuters)

درحالی که جمعیت کثیری از مردم انگلستان و جهان با به دست داشتن پرچم، بادکنک و بر سر داشتن کلاه های رنگارنگ، از هم اکنون در مسیر حرکت کاروان سلطنتی که تا چند ساعت دیگر روانه «وست مینستر ابی» و شرکت در مراسم ازدواج پرنس ویلیام و کیت میدلتون خواهد شد جمع شده اند درکشور بریتانیا همه مردم طرفدار سلطنت نیستند.

چارلی ویتچ یک آنارشیست است که در مورد مراسم ازدواج پرنس ویلیام و کیت میدلتون و مخارجی که این مراسم برای دولت داشته است می گوید: «من با این مساله که دولت چنین نمایش عمومی را که جهان تاکنون ندیده ترتیب می دهد و ما مالیات دهندگان باید میلیون ها پوند برای تدابیر امنیتی بپردازیم در حالی که بسیاری در این کشور مخالف آن هستند مشکل دارم.»

گروه آنارشیست هایی که چارلی ویتچ یکی از اعضای آن است قصد دارد روز جمعه که هم زمان با روز ازدواج پرنس ویلیام وکیت میدلتون است در میدان «ترافالگار» لندن دست به تظاهرات بزند.

گروه های دیگری نیز هستند که که مخالفت خود را با خانواده سلطنتی در بریتانیا نشان داده اند. سال گذشته پرنس چارلز و همسرش در حالی که از نزدیکی یک تظاهرات علیه افزایش شهریه دانشگاه ها عبور می کردند با واکنش خشم آلود تظاهر کنندگان روبرو شدند.

بریتانیا همواره هدف گروه های تروریستی بوده است. حمله به سیستم مترو و اتوبوس های لندن در سال ٢٠٠۵ که موجب مرگ و زخمی شدن صدها نفر شد و بمب گذاری یک گروه مسلح ایرلندی که خود را «ارتش واقعی جمهوریخواه ایرلند» می خوانند در یک اتومبیل که در آن یک مامور پلیس کشته شد.

جان بو تحلیلگر امنیتی می گوید: ازدواج خانواده سلطنتی قطعا برای القاعده و گروهی که خود را «ارتش واقعی جمهوریخواه ایرلند» می خواند، هدف مطلوبی است. این مراسم سمبل بریتانیا و قدرت نمایی های آن است. به ویژه برای این گروه ایرلندی به معنی ٨٠٠ سال سلطه رژیم سلطنتی است. با این همه ماموران امنیتی بریتانیا در مقابله با این گونه تهدید ا تجربه های زیادی دارند و همه تدابیر لازم به مرحله اجرا گذاشته شده است. بنا بر این نباید هیچ گونه اتفاق غیر عادی رخ دهد.

انتظار می رود بیش از نیم میلیون نفر جمعیت برای تماشای گوشه ای از این مراسم باشکوه عقد و ازدواج سلطنتی به خیابان های لندن بیایند که با توجه به همه تدابیر امنیتی احتمالا این ازدواج سلطنتی به دور از بد اندیشان و با شکوه تمام برگزار خواهد شد. پرنس ویلیام و کیت میدلتون نیز با ارسال پیام هایی از مردم از هم اکنون برای شرکت و حضورآن ها در جشن بهترین روز زندگی آن ها سپاسگزاری کرده اند.

طبق آخرین خبرهای رسیده، دو تن از ١٩٠٠ میهمان دعوت شده به مراسم عقد و ازدواج سلطنتی از فهرست میهمانان حذف شده اند. سفیر سوریه در انگلستان به خاطر حملات اخیر دولت او به آزادیخواهان و شاهزاده بحرین که در چند روز گذشته تصمیم گرفت به خاطر سر و صدایی که در اطراف دعوت از او برپا شده از حضور در جشن عروسی سلطنتی خودداری کند.

XS
SM
MD
LG