لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۱

رییس جمهوری افغانستان از گورستان ملی آرلینگتون دیدن کرد


حامد کرزی، رییس جمهوری افغانستان، با ادای احترام به سربازان آمریکایی که جانشان را در نبرد با تروریسم از دست داده اند، به دیدار خود از واشنگتن پایان می دهد.

آقای کرزی روز پنجشنبه همراه با رابرت گیتس وزیر دفاع ، دریادار مایک مولن رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا، و ژنرال استنلی مک کریستال، فرمانده نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان، به گورستان ملی آرلینتگون رفت و از گورهای سربازانی که در جنگ در افغانستان و عراق کشته شدند دیدن کرد.

رهبر افغانستان روز سه شنبه به عیادت سربازان مجروح آمریکایی در بیمارستان والتر رید در واشنگتن رفت، و از حمایت های آمریکا در افغانستان، از جمله فداکاری های سربازان آمریکایی که با شورشیان طالبان می جنگند قدردانی کرد.

پزریدنت کرزی در ساعات آینده با قانون گزاران آمریکا ملاقات خواهد کرد و سپس همراه با هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه در یک جلسه پرسش و پاسخ، درموسسه صلح در واشنگتن حضور خواهد داشت.

انتظار می رود رییس جمهوری افغانستان پیش از بازگشت به کابل، روز جمعه در پایگاه فورت کمپبل در ایالت کنتاکی توقف کند.

رییس جمهوری افغانستان روز چهارشنبه در کاخ سفید با پرزیدنت اوباما به گفت و گو نشست. آنها در جریان مذاکرات در کاخ سفید جبهه متحدی نشان دادند. آقای اوباما گفت درباره تنش های اخیر گزافه گویی شده است و بر تعهد آمریکا به یک افغانستان امن و با ثبات تاکید گذاشت.

XS
SM
MD
LG