لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ایران ۱۲:۰۵

حسین کروبی می گوید پدرش محمود احمدی نژاد را به عنوان رئیس دولت به رسمیت می شناسد


حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی چهره شاخص اپوزیسیون در ایران می گوید پدرش محمود احمدی نژاد را به عنوان رئیس دولت ایران به رسمیت می شناسد.

این اعلان حسین کروبی، به منزله تغییری در موضع مهدی کروبی، روحانی منتقد نظام به شمار می رود که نقش پررنگی در تظاهرات عظیم مردمی علیه انتخاب مجدد محمود احمدی نژاد در ریاست جمهوری داشت. مهدی کروبی پیشتر دولت دهم به ریاست محمود احمدی نژاد را «نامشروع» و انتخابات دهم ریاست جمهوری را «تقلبی» خوانده بود.

حسین کروبی روز دوشنبه به صدای آمریکا گفت پدرش همچنان معتقد است که در انتخابات «تقلبی گسترده» صورت گرفته است.

حسین کروبی می گوید پدرش تصمیم گرفت محمود احمدی نژاد را به عنوان «رئیس دولت» به رسمیت بشناسد زیرا سمت او از سوی رهبر جمهوری اسلامی به وی تنفیذ شده است.

مهدی کروبی و میرحسین موسوی، دو کاندیدای معترض به انتخابات ریاست جمهوری، پس از انتخابات مناقشه برانگیر خرداد ماه گذشته، اعلام کردند که در انتخابات تقلب شده است. تظاهرات مردمی به دنبال این رویدادها نیز به شدیدترین و گسترده ترین تظاهرات اعتراضی و نا آرامی های مردمی در سی سال گذشته و پس از انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ تبدیل شد.

از انتخابات تا کنون، فعالان اپوزیسیون ایرانی، از مناسبت های دولتی برای ریختن به خیابان ها و ابراز مخالفت با نظام جمهوری اسلامی استفاده کرده اند. تازه ترین نمونه از این دست اعتراض ها، تظاهرات عظیم مردمی در روز عاشورا بود که طی آن شماری از تظاهرکنندگان کشته و بسیاری بازداشت و زندانی شدند.

XS
SM
MD
LG