لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۲

مهدی کروبی: آنهایی توبه کنند که جمهوری اسلامی را منحرف کردند


دبیر کل حزب اعتماد ملی افزود که صحبت از توبه زمانی که یک جریان حاکم است و  هر چیز که می‌خواهد می گوید و جریان دیگر هیچ چیز در اختیار ندارد بی ‌معنا است

مهدی کروبی در پیامی ویدئویی که روز دوشنبه، ۴آبان در سایت تغییر که سایت اطلاع رسانی حزب اعتماد ملی است، منتشر شد، از جمله اعلام کرد: «کسانی باید توبه کنند که جمهوری اسلامی را منحرف کردند، تلاش می‌ کنند اسلامش را بی ‌محتوا و پوچ کنند و جمهوریتش را از بین ببرند و به جز نام از آن چیز دیگری باقی نگذارند.»

دبیر کل حزب اعتماد ملی افزود که صحبت از توبه زمانی که یک جریان حاکم است و هر چیز که می‌خواهد می گوید و جریان دیگر هیچ چیز در اختیار ندارد بی ‌معنا است.

این سخنان آقای کروبی در واکنش به حمله به وی در جریان بازدید از نمایشگاه مطبوعات ایراد می شود. او روز جمعه هنگام خروج از نمایشگاه مطبوعات مورد حمله افراد مهاجم قرار گرفت.

مهدی کروبی در روز دوشنبه خود، درباره جزئیات حمله می گوید مطابق معمول به بازدید از نمایشگاه رفته بود و مردم محبت زیادی به او نشان دادند. به گفته دبیرکل حزب اعتماد ملی هنگام حضور او عده ای شروع کردند به دادن شعار «مرگ بر منافق» و این شعار موجب تحریک مردم شد که سعی کردند در مخالفت با این گروه شعار بدهند. آقای کروبی می افزاید هنگام خروج از سالن نمایشگاه «برخی افراد» مسیر را طوری قرار دادند که مردم نتوانند دنبال او حرکت کنند و در طول مسیر «آنها تندی بیشتری کردند».

آقای کروبی می گوید این نخستین مورد از این دست نیست و وقایع مشابهی در جریان زیارت حرم حضرت معصومه و مراسم وفات امام صادق هم، علیه او رخ داده است. او افزود: «این طور حرکت ها دارد شروع می شود اما مردم به طور خودجوش جواب آن را می دهند.»

مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی همچنین در مورد حمله به وی در نمایشگاه مطبوعات گفت: «این حرکت ها شروع شده تا ما را خانه ‌نشين کنند، ولی ما از هيچ کس نمی‌ترسيم و از اين پس به دوستان می‌گویيم کجا می‌ رويم.»

پيشتر برخی چهره های سیاسی و مذهبی محافظه کار نزدیک به حاکمیت از جمله آیت الله نوری همدانی، به دنبال وقایع پس از انتخابات گفته بودند اگر افرادى که در جريانات اخير بوده ‌اند توبه کنند، مى‌شود ائتلاف برقرار کرد.

به گزارش پارلمان‌ نيوز، پايگاه اينترنتی فراکسيون اقليت مجلس، با ورود مهدی کروبی به نمايشگاه، صدها نفر از حامیان او در مقابل خبرگزاری فارس گرد آمده و شعار سر دادند.

طبق اين گزارش «تعدادی از طرفداران محمود احمدی ‌نژاد بعد از دقايقی مقاومت مردم، خود را به مهدی کروبی رساندند و به او حمله ‌ور شدند». در این حمله عمامه آقای کروبی بر زمین افتاد و پیشانی او زخمی شد.

XS
SM
MD
LG