لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۷

آزادی کریم بنزما از بازداشت، در پی ماجرای اخاذی از ستاره تیم ملی فرانسه


کریم بنزما، ستاره فرانسوی تیم فوتبال رئال مادرید، پس از ۲۴ ساعت بازداشت موقت و بازجویی توسط پلیس فرانسه، در ارتباط با پرونده اخاذی از ماتیو والبوئنا ملی‌پوش فرانسوی، صبح جمعه آزاد شد.

ماجرا وقتی شروع شد که در اکتبر سال ۲۰۱۴ میلادی فیلمی ویدئویی از رابطه جنسی ماتیو والبوئنا، بازیکن تیم المپیک لیون و تیم ملی فوتبال فرانسه، به دست یکی از نزدیکان وی و پس از آن دو بزهکار افتاد.

بزهکارانی که این فیلم ویدئویی را در اختیار داشتند به والبوئنا گفته بودند که در ازای دریافت پول حاضرند عدم انتشار این فیلم خصوصی را تضمین کنند. آنان تهدید کردند در صورت عدم دریافت پول این فیلم رسواکننده را پیش از مسابقات جام ملت‌های اروپا، که در ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ میلادی در فرانسه برگزار خواهد شد، انتشار خواهند داد.

بزهکاران برای متقاعد کردن والبوئنا دست به دامان واسطه‌ دیگری شدند که از دوستان کودکی کریم بنزما همبازی والبوئنا در تیم ملی فرانسه است.

بر اساس گزارش روزنامه «لو پاریزین» در تاریخ ۵ اکتبر کریم بنزما و ماتیو والبوئنا در این مورد با هم گفتگو کرده‌اند. هنوز اطلاعاتی راجع به محتوای این گفتگو منتشر نشده است. مشخص نیست که آیا بنزما قصد داشته والبوئنا را متقاعد به پرداخت مبلغ درخواستی اخاذها کند یا تنها تلاش کرده‌است به همبازی‌اش در تیم ملی برای برون رفت از این مشکل مشاوره دهد.

پس از کش و قوس‌های فراوان در مذاکره با بزهکاران، ماتیو والبوئنا، تصمیم می‌گیرد که از آنها شکایت کند.

پس از ثبت شکایت والبوئنا چندین فرد در ارتباط با این پرونده بازداشت شدند.

وکیل کریم بنزما می‌گوید که موکل‌اش در هیچگونه عملیات اخاذی شرکت نکرده و به درخواست خودش در ارتباط با این پرونده با پلیس حرف زده‌است.

همزمان با انتشار اخبار مربوط به این پرونده، دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه، فهرست ۲۳ نفره بازیکنان تیم ملی برای دیدار دوستانه با تیم‌های آلمان و انگلستان را اعلام کرد. که در این بین نامی از والبوئنا و کریم بنزما به چشم نمی‌خورد.

دشان در پاسخ به سوالات خبرنگاران در مصاحبه مطبوعاتی در ارتباط با دعوت نشدن این دوبازیکن اعلام کرد: "والبوئنا به لحاظ روانی در شرایط خوبی قرار نداشت و ترجیح دادیم فعلا به او استراحت دهیم. بنزما که هم هفته گذشته در رئال مادرید آسیب دیده بود طبیعتا نمی‌توانست در این دیدارها حضور داشته باشد."

پیشتر در سال ۲۰۰۸ میلادی جبرئیل سیسه بازیکن تیم ملی فرانسه در موردی مشابه مورد اخاذی بزهکاران قرار گرفته بود.

XS
SM
MD
LG